02. 86. rocznica 1920 roku

Od lat na terenie naszego powiatu w połowie sierpnia odbywają się uroczystości związane z rocznicą wojny 1920 roku. To właśnie na terenie naszego powiatu w Ossowie i Radzyminie obroniono Warszawę i w dużej mierze zadecydowano o zwycięskim rozstrzygnięciu wojny.

Przed 86 laty nasi dziadowie obronili własne marzenia o wolnej Polsce. Zapłacili ogromną cenę. Mimo to byli dumni, że to właśnie ich pokoleniu historia dała szansę a oni jej nie zmarnowali. Ziściły się sny wielu pokoleń. Polska wywalczyła niepodległość, obroniła granice i godność. W rocznicę tych dramatycznych chwil spotykamy się co roku, w Ossowie i Radzyminie, Tłuszczu i Wólce Radzymińskiej, by oddać hołd poległym.
Uroczystości na naszej wołomińskiej ziemi każdego roku wzbogacają się o nowy element. Tradycją jest odbywający się na trasie Ossów – Radzymin Półmaraton Uliczny (w tym roku już XV) jak też odbywający się regularnie w Radzyminie Mazowiecki Konkurs Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej, Zawody Wędkarskie i Mistrzostwa Polski Formacji Kawaleryjskich w Ossowie oraz wiele innych imprez towarzyszących.
Coraz liczniej nasz powiat odwiedzają goście znani z pierwszych stron gazet krajowych i ekranów telewizyjnych. W tym roku gościliśmy między innymi: Wiesława Chrzanowskiego, Artura Zawiszę, Hannę Gronkiewicz – Waltz, Romualda Szeremietiewa i wielu wielu innych. – Naród ma prawo wybierać te fakty, które były najważniejsze. Bo to jest tworzywo dla wychowania nowych pokoleń. Do takich faktów należy Cud na Wisłą – mówił w tym roku w Ossowie Wiesław Chrzanowski.
Samorządy lokalne – gminy, starostwo i organizacje pozarządowe – organizatorzy tego wszystkiego co się dzieje w tych dniach na terenie powiatu wołomińskiego, z każdym rokiem stwarzają mieszkańcom coraz liczniejsze okazje do rodzinnych i towarzyskich spotkań jak też do wspólnej zabawy. Na naszych lokalnych scenach podziwiamy gwiazdy muzyki i estrady. W tym roku gościliśmy Marylę Rodowicz w Wołominie, NO TO CO w Radzyminie i wielu innych mniej lub bardziej znanych wykonawców. Wspólnie spędzaliśmy czas na rozmowach towarzyskich, tańcu i śpiewaniu. Frekwencja jaka towarzyszy takim imprezom pokazuje, że cokolwiek byśmy o nich nie powiedzieli i nie napisali to są one potrzebne. -Jestem szczęśliwy, że jako samorządowiec, mogę współtworzyć obchody ważnych dla naszego społeczeństwa uroczystości. Cieszę się, że Mieszkańcy Wołomina co roku tak licznie biorą w nich udział – powiedział nam Jerzy Mikulski, burmistrz Wołomina.
Teresa Urbanowska

5 przemyśleń nt. „02. 86. rocznica 1920 roku

 1. „Wielka Brytania, nasz sojusznik w II wojnie światowej” ???
  Nigdy nie była naszym sojusznikiem. Zdrada, wykorzystanie i znów zdrada.
  Ordery winny być odebrane ludziom, którzy na nie zasłużyli.
  Dziękuję panu K Zychowi za ten artykuł.

 2. (Przepraszam za pomyłkę.)
  Ordery winny być odebrane ludziom, którzy na nie nie zasłużyli.

 3. Widzę X że pomyliłeś również artykuły :) Napisz jeszcze raz tam gdzie trzeba :)

 4. Garnitur gości – iście przedni! Prof. Chrzanowski to [poza niewątpliwymi plusami]to twórca obecnej „Młodzieży Weszpolskiej”, Artur Zawisza – ba! [chce się powedzieć – „Kończ waść, wstydu oszczędź!}, pani Gronkiewicz-Walz [oj, ostrzy na nią zęby Zawisza!!!}, a były minister Szeremietiew lepiej niech się zajmie wymiganiem się z wyciszonej sprawe Farmusa!!!
  Autorowi artykułu gratuluję dobrego samopoczucia [i kręgu dobranych Gości].

Możliwość komentowania jest wyłączona.