02. Chciałem odpocząć

Edward M. Urbanowski

Wziąłem kilka dni urlopu. Piękna pogoda, siedzę w domu i nic nie robię. Czasem tylko z kimś porozmawiam. Dzieciarnia rozjechała się po świecie, jest więc wokół mnie cisza. Marzy mi się jednak, bym taką ciszę mógł odnaleźć również i w sobie, bo wiem, że tylko wyciszenie regeneruje moje siły i przywraca mi chęć do pracy. Już nie wierzę w cudowną moc dalekich podróży. Wyżej cenię dobrą książkę. To mój sprawdzony sposób na wypoczynek.
Zakończył się rok szkolny. Jesienią wybory samorządowe, więc ci wszyscy, którzy mają ogromną chęć na rządzenie w Wołominie, wpadli na szatański pomysł, by nauczycielom i uczniom zepsuć wakacje. Oto zarząd Regionalnego Stowarzyszenia Prawicy (RSP) Pani Henryki Żabik i ich kandydata na burmistrza, Pawła Solisa, zamieścił w mediach pismo w którym ocenił infrastrukturę oświatową w gminie Wołomin. Sympatyczny zamysł, gdyby jednym z pomysłów tegoż Stowarzyszenia na poprawę bazy lokalowej oświaty nie było z powrotem „wrzucenie” dzieci i nauczycieli w mury po byłej już SP nr 1 przy ulicy Wileńskiej, bowiem „w wołomińskich szkołach dzieci uczą się na trzy zmiany”. Czy we wszystkich szkołach? Przecież to bzdura! Mili Państwo z RSP, nie można mówić i decydować o tak ważnych sprawach siedząc w klimatyzowanym gabinecie.
Drugim „pomysłem oświatowym” tegoż środowiska jest zapowiedź przeprowadzenia, przez komisję rewizyjną Pani Henryki Żabik, kontroli przetargu na budowę szkoły w Zagościńcu. Cel jest oczywisty. Skutecznie sparaliżować budowę i opóźnić, o ile się uda, oddanie gmachu do użytku. Wydaje mi się, że taką kontrolę należało zrobić po rozstrzygnięciu przetargu a nie w momencie, gdy już stoją mury i trzeba robić dach.
Jestem coraz bardziej przekonany, że Panu Solisowi i RSP, wbrew temu co mówią i piszą, nie o dobro dzieci i nauczycieli chodzi! Przemawia za tym ostatni pomysł Pana Solisa, czyli wydania w przeddzień wyjazdu dzieci na wakacje znaczącej kwoty pieniędzy na wysłanie listu do wszystkich gospodarstw domowych w gminie. Zakładając, że mamy 18 tysięcy gospodarstw a każdy taki list jest wart symboliczną złotówkę to daje nam to już zupełnie przyzwoitą kwotę. Przecież za to można by było sfinansować wyjazd na wakacje całego autobusu dzieci z ubogich rodzin! I gdyby tak właśnie wydał te pieniądze kandydat na burmistrza Wołomina Paweł Solis, to zapewniam, że wszystkie gazety by o tym szeroko pisały. Byłby to znakomity efekt propagandowy. A tak zobaczyliśmy tylko z jaką lekkością kandydat na gospodarza miasta szasta groszem. Poza zaspokojeniem potrzeby szerszego zaistnienia nie pomyślał o nikim więcej! Tu chyba trudno już coś dodać, bo jaki to zaprzęg i jaki woźnica, już widać.
A ja myślałem, że w ciszy własnego pokoju przeczekam do września.

34 przemyślenia nt. „02. Chciałem odpocząć

 1. Skoro pan taki rachmistrz, to proszę podać ile kosztowała walająca się po całej gminie podczas ciszy wyborczej cztery lata temu, zawierająca obrzydliwe kłamstwa i insynuacje wydana przez pana(??) „Gazeta Wołomina”

 2. Szkoda, że pan nie apeluje do pełnomocnika Żelezika by podzielił sie wynagrodzeniem z klientami OPSu. A może pan opłacił jakiemuś dziecku kolonie?.

 3. Nie zawsze zgadzam się opiniami Pana Urbanowskiego, ale w tym przypadku jego spostrzeżenia uważam, że są trafne. Bolą popleczników byłego Burmistrza, co widać w ww. złośliwych komentarzach. Stołek, o który walczy bardzo zasmakował byłemu włodarzowi skoro tak wcześnie przystępuje do walki i nie szczędzi środków. Na pewno liczy, że gdyby wygrał to straty sobie zrekompensuje. Uważam się przeliczy, bo górę weźmie rozsądek wyborców. Szkoła, która powstaje w Zagościńcu będzie piękna i będzie służyć naszej młodzieży. Uroczyste przekazanie do użytku odbędzie się w obecności obecnego Burmistrza i Pana, Żelezika, który jak nikt ma poparcie całego społeczeństwa naszego miasta.

 4. „A w Wołominie cóż? Dziury w jezdni na Kościelnej, rozwalający się chodnik w Centrum miasta i od czterech lat chrzanienie o rozpoczynającej się wkrótce budowie drogi dojazdowej do Warszawy. Budowa już od czterech lat ma się „wkrótce rozpocząć”…..” . Tak pisał E. Urbanowski w Gazecie Wołomina. I co się zmieniło? Tak rządzą nieudacznicy z SKW z burmistrzem na czele.

 5. Jeśli teraz są dziury w ulicach i rozwalający się chodnik to można zapytać czemu w poprzedniej kadencji nikt temu nie zaradził ? Ważniejsze były drogi do nikąd i niewymiarowe sale gimnastyczne ? Mi się wydaje, że w tym Wołominie wcale nie jest tak fatalnie i tylko takie optymistyczne spojrzenie daje jakiekolwiek szanse w wyborach RSP.

 6. „st” masz zbyt szare okulary. Może wolniej niż byśmy chcieli, ale jednak wizerunek miasta się zmienia, wbrew temu co widzisz przez te szarości, na lepsze. Chociażby ta Kościelna, którą tu przytaczasz i chodniki w centrum miasta. Przybyło ich wcale niemało. Może dawno nie chodziłeś/aś po mieście?

 7. Nie taki młody! Ja mieszkam przy Kościelnej od strony Niepodległości i tu nie zauważyłem żadnych zmian. Zmiana okularów na różowe też by nic nie dała. To ty czerpiesz wiadomości z Ż. Powiatu, albo z ulotek wyborczych SKW z przed czterech lat.

 8. A ja słyszałam, że RSP wcale nie jest za remontem „jedynki” – słyszałam to od jednego z działaczy tego ugrupowania (wcale nie szeregowego działacza). Obiecując remont, chcą przymilić się ludziom. Tak naprawdę sami wiedzą, że w „jedynce” nie może być już szkoły podstawowej, ale „ciemny lud” to kupuje i daje im poparcie. Mogę się założyć o co chcecie, że po wyborach (jeżeli wygra RSP) „jedynka” nie zostanie wyremontowana, to jedno wielkie oszustwo i robienie nadzieji ludziom. RSP poprostu nie stać, żeby powiedzieć prawdę, wolą kłamać za tych parę głosów. Zobaczycie, że spełni się to co mówię.

 9. Póki co to z remontem SP1 łgał Mikulski. Jest to w prtokołach Rady.

 10. Łgał, bo też liczył na poparcie. W pewnym momencie musiał jednak przestać oszukiwać i stanął w prawdzie przed ludźmi. Uwierzcie mi, że z RSP będzie to samo! (cyt. „Ta szkoła nie nadaje się do remontu, ale to wiemy tylko my. Ludzie tego nie wiedzą. Do czasu wyborów trzeba im mówić, że wyremontujemy „jedynkę”, a później to nas mogą cmoknąć w …” – coś takiego usłyszałam)
  Jaki wniosek z tego? Kłamstwo ma krótkie nogi i nie warto oszukiwać – szczególnie wyborców!

 11. Wtedy wszelkimi sposobami zmusimy RSP do wywiązania się z obietnic i nie będzie zmiłuj. W ich interesie będzie czy zrealizują obiecanki.

 12. zz.A czy nie uważasz, że p.Solis kłamie w liście skierowanym do mieszkańców? Gdzie są te kilometry dróg, nowe szkoły, sale gimnastyczne i boiska sportowe, które powstały za jego kadencji. Kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa!

 13. Wy, Wołominianie kłócicie się, wierzycie kolejnym amatorom władzy [PIENIĘDZY], a WASZE MIASTO JEST PO PROSTU CORAZ BARDZIEJ ZANIEDBANE.Zmienia się w coś, co Słonimski nazwał kiedyś „zaszczankiem Europy’, tylko to będzie „zaszczanek województwa”. Za to funduje się Wam coraz nowe szpetne artystycznie pomniki, mami [jak za komuny] lepszą przyszłością. Wierzący jesteście – więc wierzycie. Wierzcie…

 14. Świetny tekst Panie Urbanowski:) Lepiej ując się tego nie dalo..
  Z listu pana Solisa wynika tylko jedno – biedaczek nie ma żadnych pomysłów, żadnej wiedzy i żadnej koncepcji.. dlatego prosi mieszkańców, by ułożyli mu program. Żałosne..
  A jeśli chodzi o SP1, to uważam, że trzeba być imbecylem, by przy obecnych warunkach wymagać remontu tego budynku. Po prostu nie ma mozliwości, by byla tam szkoła wg obecnych standardów. Nie ma miejsca na dodatkowe, niezbędne 350m powierzchni uzytkowej, a budynek jest zabytkiem, co mowi samo za siebie..
  A co do dróg.. dziury nie zrobily się w ciagu ostatnich 4 lat..

 15. Zajrzyj kama do najnowszego folderu, który za kolejne nasze-podatników pieniadze wydał mikulski a dowiesz się, że jedyny sukces w inwestycjach oświatowych w latach 2002-2005 to taki, że oddano do użytku szkołę gimnazjum nr 4 w Wołominie i sale gimnastyczne w Duczkach i na ul Sasina. Zapomniał tylko dodać,że on je tylko otworzył a wybudowała je poprzednia rada i burmistrz SOLIS !!!

 16. „Zapomniał tylko dodać,że on je tylko otworzył a wybudowała je poprzednia rada i burmistrz SOLIS !!!”
  A może burmistrz Mikulski ma jeszcze przeprosic za to, ze zaplacił za pomysły pana Solisa?

 17. Siłaczko wołomińska – poprzednia rada i bumistrz Solis wybudowali, ale nie do końca – zabrakło im pieniędzy z kredytów, które najpierw Mikulski musiał spłacić i później dokończyć budowę! czemu o tym nie wspomnisz?

 18. Dobry burmistrz to obecny Burmistrz, pan Jerzy Mikulski. Zrobił już dużo dla Wołomina, przypomnę „ślepym”: targowisko przy ul Pierwszego Maja, szkoła w Zagościńcu, modyfikacja urzędu pod względem obsługi mieszkańców, sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstw komunalnych, ul Sikorskiego, ul Średnia, ul Warszawska, ul Błotna, ul Gryczana, ul Brzozowa, ul Sasina, ul Gdyńska, chodnik Aleja Niepodległości, ul Konopnickiej, ul Żółkiewskiego, ul Głowackiego, ul Republikańska, plac i ulice Trzeciego Maja, to co sam zauważyłem w naszym mieście. Załatwił wielkie dotacje z UE na inwestycje, które zmienią radykalnie nasze miasto. Ten Burmistrz winien zakończyć rozpoczęte dzieło w następnej kadencji, bo inny może rozpoczęte dzieło zmarnować.

 19. Ale się Pan rozpędził Panie „zaszczanek województwa” [ładnie to ściągać pseudo, w tym przypadku od „Sceptyka”] przy wymienianiu ulic, istny z Pana „ulicznik”. Są jedank w Wołominie głównie wertepy typu ulica Reja, ulica Wrzosowa etc.
  To jednak drobiazgi wobec meritum sprawy, a winna być nim zasada – „ŻADEN SOŁTYS-WÓJT-BURMISTRZ-STAROSTA-WOJEWODA NIE MOŻE BYĆ POLITYKIEM! KAŻDY M U S I BYĆ GOSPODARZEM”.
  Od czasu, gdy niejaki K. – b y ł y burmistrz Tłuszcza – zaczął mawiać [ w wywiadach do tej właśnie gazety] „my politycy” zacząłem wierzyć, że rządzą nami albo ludzie złej woli, albo idioci.
  POzdrawiam Pana, agę [co sobie tka],st, młodego – ludzi umiejących pisać poprawnie po polsku. Nie bądźmy jak „zz”!

 20. Panie Sceptyk a może mi Pan przypomni gdzie jest wywiad z Panem K. byłm burmistrzem Tłuszcza w tej gazecie? Co do apelu – zgadzam się z Panem – starajmy się pisać poprawnie

 21. Sceptyk. Daruj sobie połajanki, i komentarze „szpetne artstycznie pomniki…” itd.

 22. Kochani wszyscy! Do dziś nie odpowiedział mi P. Solis na mojego e-meila. Pytanie było proste. Gdzie są te kilometry dróg. nowe szkoły, sale gimnastyczne i boiska sportowe. Prosiłam jako odbiorca listu i co zero odpowiedzi. P.Solis apeluję do Pana o konkrety i czekam na odpowiedz.

 23. P. Solis to smutna historia naszego miasta i trzeba o tym zapomnieć.

 24. Teraz mamy kadencję wesołków (Stroczkowski, Waszczuk, Żelezik, Antczak oraz sam nam miłościwie panujący). Proponuję zabawę: Kto pierwszy znajdzie wiadukt, szkołę wyższą, połączenie z Trasą Toruńską lub inne podobne „obietnice” zostanie zatrudniony jako „pełnomocnik do spraw kontaktów z prasą” z pensją p. Zelezika.

 25. Kochani wszyscy! Do dziś nie odpowiedział mi P. Solis na mojego e-meila. Pytanie było proste. Gdzie są te kilometry dróg. nowe szkoły, sale gimnastyczne i boiska sportowe. Prosiłam jako odbiorca listu i co zero odpowiedzi. P.Solis apeluję do Pana o konkrety i czekam na odpowiedz.
  Dodany przez: Kama (2006.07.09, 22:16)

  Droga Kamo – bo wiedział kim jesteś i że to podpucha z Twojej strony :) Hehe. Poza tym musiałaś źle wpisac adres? No i co to jest za zwrot „do dziś” ? A ok kiedy? Od roku? Od 100 lat? jaka to kategoria czasowa?

 26. To chyba logiczne od kiedy.. od czasu dostarczenia listu do domow..

 27. stereo typ. Dlaczego podpucha z mojej strony? Adres też wpisałam prawidłowo! Jestem mieszkanką tej gminy i miasta i mam prawo oczekiwać odpowiedzi. Nie jest ważne czyją organizację czy też ugrupowanie popieram, może błądzę i chcę wiedzieć czy jestem mało zorientowana, czy też ktoś manipuluje moją osobą? Ja się nie wstydzę własnych przekonań i jesli to konieczne służę swoimi danymi. Tylko strusie manipulanci chowają głowę w piasek. Ja do nich nie należę!

 28. Kama! Wyślij e-maila do Mikulskiego i Żelezika z pytaniem: Dlaczego poświadczyli nieprawdę w oświadczeniu majątkowym?.

 29. Kama! Wyślij e-maila do Mikulskiego i Żelezika z pytaniem: Dlaczego poświadczyli nieprawdę w oświadczeniu majątkowym?.
  Dodany przez: kr (2006.07.12, 06:35)

  Do Żelezika e-maila nie prześle bo takowy nie istnieje.

 30. Panie Edwardzie dość tego odpoczynku czas na aktualizację strony!

 31. moze trzeba przypomieć jak Mikulski dbał o oswiate za pierwszej kadencji. Chciał wyburzyć czwórke , zlikwidował przedszkole nr 12, zlikwidował żłobek ,którego tak bardzo brakuje w naszym mieście.
  zauważcie inwestycje ruszyły na koniec kadencji aby sie pokazac. Ulica Srednia przy której mieszkam jest zrobiona tylko kawałek, tam mieszka radny Romejko.
  O swoj.a swój kawałek ulicy Mikulski tez zadbał.
  Ztymi funduszami z Ue tez nie jest tak ze jest to zasługa Mikulskiego. Wiecej dostanie Kobyłka, panie Urbanowski przestanie pan lizac d…tym co przy władzy

 32. Do Urbanowskiego-jak Pan miał urlop to trzeba było posprzatac na swojej posesji a nie robić porzadki w miescie i krytykować

Możliwość komentowania jest wyłączona.