08. Podopieczni pani Renaty górą

Drugi Otwarty Turniej Walki Wręcz dla dzieci i młodzików GO SPORT CUP organizowany w Kobyłce przez działającą przy MOKu w Kobyłce Szkołę Tai Jutsu Jiu Jitsu oraz Centralny Okręgowy Związek Jiu Jitsu przebiegł w tym roku wyjątkowo sprawnie.

Nieco zmodyfikowany regulamin konkurencji dla najmłodszych zminimalizował niemal do zera ryzyko urazów i kontuzji, jednak praktycznie uniemożliwił starty zawodnikom trenującym karate czy taekwondo. Za to po raz pierwszy na kobyłkowskich matach pojawił się… zapaśnik. Zaskoczony nieco regulaminem wymagającym startowania w kimonie wygrał jednak swoją konkurencję startując w pożyczanych bluzach (gi) – jego klubowi koledzy zachęceni tym sukcesem zapowiedzieli się już na kwietniowym turnieju dla juniorów i seniorów. Sześćdziesięciu zawodników z jedenastu klubów z całego kraju walczyło jak zwykle na dwóch matach – widzowie nie mieli chwili oddechu! Walki przebiegały sprawnie, kontuzji praktycznie nie odnotowano.

Podopieczni sensei Renaty Naczaj-Fedorenko zdobyli łącznie osiem medali (na ośmiu startujących zawodników), co dało Szkole Tai Jutsu Jiu Jitsu drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Medale zdobyli: Robert Bobrowicz – II miejsce w walce wręcz (młodzicy, 68-74 kg) oraz I miejsce w grapplingu, Teresa Ignatowicz (I miejsce) i Monika Lipiec (II miejsce) w grapplingu dziewcząt (+65 kg). W kategorii lekkiej grapplingu dziewcząt zwyciężyła Sylwia Mazurek. Michał Mateński wykazał wielką dojrzałość i opanowanie wygrywając wszystkie swoje walki i zajmując pierwsze miejsce w grapplingu (13-14 lat, -57 kg). Kacpra Piotrowicza (IV miejsce w tej samej kategorii) oraz Karola Wejdę (13-14 lat, 58-62 kg) i Adriana Wejdę (10-12 lat, 42-46 kg) nieco „zjadła trema” – mimo niezłego przygotowania technicznego widocznego na treningach walczyli zbyt ostrożnie i zachowawczo. Bracia Wejda zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach.

Szczególnie ciężką przeprawę miał Robert Bobrowicz – po pięknym początku walk wszedł do finału w wielkim stylu. Zmęczony nieco grapplingową walką z cięższym o 27 kilogramów przeciwnikiem minimalnie przegrał na punkty w dogrywce walki finałowej w walce wręcz, zajmując drugie miejsce.

Turniej otwierał starosta Grzegorz Dudzik – mamy nadzieję, że nie po raz ostatni. Nagrody w turnieju zapewnili: sieć sklepów GO SPORT (torby sportowe, plecaki, piłki oraz inne akcesoria sportowe), Starosta Powiatu Wołomiońskiego (akcesoria sportowe), Burmistrz Miasta Kobyłka (medale i statuetki) oraz dr Elżbieta Mianowska-Ezzat (profesjonalna obsługa medyczna oraz nagrody rzeczowe).