10. Na dobrej drodze

W rozegranym 19 listopada w Wołominie meczu o mistrzostwo I ligi w koszykówce kobiet, miejscowy WKK Huragan pokonał drużynę Biomlek z Chełma 104:79 (32:19, 27:10, 32:33, 13:17).

Koszykarki WKK Huragan Wołomin w kolejnym swoim pierwszoligowym występie zmierzyły się z zespołem Biomlek Chełm.
Goście nie byli faworytami tego meczu. W ligowej tabeli plasują się zdecydowanie niżej od Huraganu, a w przedsezonowym turnieju w Wołominie przegrali z naszą drużyną różnicą ponad 50 punktów. Również tym razem oczekiwaliśmy wyraźnego zwycięstwa wołomińskich koszykarek. I nie zawiedliśmy się. Już w pierwszej kwarcie Wołominianki osiągneły dużą przewagę, cały czas kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i pewnie wygrały tę część gry 13 punktami. W następnej kwarcie dominacja naszego zespołu była jeszcze wyraźniejsza i na przerwę schodził on z przewagą 30 punktów.
Po przerwie trener WKK Huragan Piotr Dąbrowski coraz więcej dawał pograć zawodniczkom rezerwowym i stąd końcowy wynik jest dla drużyny z Chełma zdecydowanie korzystniejszy, niż przed kilkoma tygodniami w turnieju towarzyskim. Koszykarki Huraganu po tym zwycięstwie są na najlepszej drodze do zrealizowania swojego głównego celu w tym sezonie – zakwalifikowania się do przyszłorocznych rozgrywek w pierwszej lidze. W następnym sezonie bowiem utworzona zostanie druga liga w której znajdą się zespoły z niższych miejsc w poszczególnych grupach terytoralnych obecnych rozgrywek, nadmiernie rozbudowanej pierwszej ligi. Warto więc zawalczyć o jak najlepsze miejsce i to wołomińskie koszykarki czynią. W meczu z Biomlekiem Chełm punkty dla WKK Huragan zdobyły: Misiak – 18, Soszyńska – 18, Kisiel – 16, Trzcińska – 13, Kocińska – 11, Rybak – 9, Głodek – 7, Krupicka – 4, Odolczyk – 4, Bąk – 2, Rybińska – 2.