10 Tytuł Mistrza Polski

W niedzielę, 30 maja w Ośrodku Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ochota w Warszawie odbyły się XXXVII Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. Swój 10 tytuł Mistrza Polski wywalczył tam reprezentant zielonkowskiego klubu KSW KYOKUSHIN Marcin Sieradzki.W ubiegły weekend 30 maja na obiektach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ochota w Warszawie odbyły się XXXVII Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. W tym prestiżowym turnieju udział wzięło 150 zawodników. Ta dyscyplina sportu cieszy się coraz większą popularnością. Tegoroczne mistrzostwa oglądał komplet publiczności.

Zawodnik Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN, Marcin Sieradzki po niepowodzeniach na Mistrzostwach Europy w Bukareszcie, spowodowanymi koniecznością obniżenia wagi do niższej kategorii w bardzo krótkim czasie wrócił do swojej normalnej wagi i pokonał wszystkich zawodników w najcięższej kategorii plus 90 kilogramów. Tym samym Sieradzki zdobył swój 10 tytuł mistrza Polski. W drodze do finału Marcin pokonał czołowych karateków ze Śląska, Wrocławia i Warszawy zdobywając wyraźną przewagę. W ten sposób reprezentacji Zielonki udało się obronić III miejsce w klasyfikacji drużynowej, które udało się wywalczyć dwa lata temu.

Należy również wspomnieć o najmłodszych reprezentantach zielonkowskiego klubu, którzy na swoim koncie również mają liczne sukcesy. Na ostatnich zawodach w kategorii juniorów młodszych, Adam Lewandowski po czterech wygranych pojedynkach ponownie stanął na podium zdobywając III miejsce. Karol Burzyk i Hubert Szulim wygrali Grand Prix Kyokushin w Warszawie.