11. Jesteście silni!

27 maja odbyła się już VI Gminna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Wszyscy startujący zostali nagrodzeni medalami i pamiątkowymi dyplomami. To był bez wątpienia niezapomniany dzień w życiu każdego z uczestników.

Pierwsza Spartakiada odbyła się w 2001 roku, jednak myśl o takiej imprezie dojrzewała w organizatorach o wiele wcześniej. – Trafiliśmy na dobre warunki, dostaliśmy poparcie wielu osób i mogliśmy ruszyć z organizacją Spartakiady. W pierwszej edycji uczestniczyło 86 osób, jednak z każdym rokiem liczba ta się powiększała. W tegorocznej Spartakiadzie brało udział już 160 osób… – mówi Arkadiusz Rychta, jeden z organizatorów imprezy, Prezes Fundacji Osobom Niepełnosprawnym “Arka” i radny w Gminie Wołomin. Granice niepełnosprawności są płynne, więc nikt nie stara się wprowadzać do Spartakiady niepotrzebnych podziałów. Na tej imprezie nie ma przegranych, każdy dostaje nagrodę za ogromny wysiłek, który włożył w swój start w zawodach, na które czeka cały rok.
Dziękujemy ogromnie pracownikom OsiR-u, których wkład w organizację imprezy jest nie do przecenienia. Jest naprawdę wielka liczba osób, które nas wspierają, pomagają nam. Ciężko ich wszystkich wymienić… Mogę tylko powiedzieć, że jesteśmy silni i sprawni, dzięki tym, którzy są wokół nas. Będziemy trwali dalej… – mówi Arkadiusz Rychta. Marcin Pieńkowski