11 Listopada to radosne święto

se__SAM_1827

Seniorzy z Koła nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Wołominie postanowili wspólnie spędzić czas świętując 99. Rocznicę odzyskania Niepodległości.
Około 70. osobowa grupa Seniorów zrzeszonych w Kole nr 2 spotkała się w  dniu 11 listopada w udekorowanej specjalnie na tę okoliczność Sali w osiedlowym Klubie Tramp w Wołominie przy ulicy Prądzyńskiego.
– Rozpoczęliśmy nasze spotkanie odśpiewaniem pieśni „Ojczyzno ma” a potem były oczywiście „Legiony” – opowiada Celina Subda, przewodnicząca Koła nr 2 PZERiI w Wołominie.
– Wszyscy śpiewaliśmy, tańczyliśmy  i bawiliśmy się. Nie zapomnieliśmy również o tych, którzy oddali swoje życie w obronie niepodległości. W hołdzie część osób wyruszyła z Klubu pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, aby złożyć w imieniu nas wszystkich kwiaty – opowiada przewodnicząca Subda.
Spotkanie, które rozpoczęło się o godz. 15.00 trwało kilka godzin. – Zakończyliśmy je około godz. 20.00. To był mile spędzony czas. Wieczór był bardzo udany. Były śpiewy, tańce, nie zabrakło poczęstunku, który sobie sami przygotowaliśmy – podkreśla przewodnicząca.
Spotkanie naszych seniorów i ich sposób na uczczenie odzyskania niepodległości powinno być przykładem dla wielu. Szkoda, że ten dzień wiele osób traktuje jako okazję do demonstracji agresji i nienawiści.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.