11 medali dla Kobyłki

Dwa tygodnie temu w ZSP Nr 2 w Kobyłce odbyły się XII Grand Prix Polski w walce wręcz i grapplingu. Zawodnicy kobyłkowskiej szkoły Tai Jutsu Jiu Jitsu ? MOK Kobyłka zdobyli w sumie 11 medali.

W dniach 24 -25 kwietnia w Kobyłce odbywały się XII Grand Prix Polski w walce wręcz i grapplingu. Organizatorami imprezy byli szkoła Tai Jutsu Jiu Jitsu / MMA – MOK Kobyłka oraz Centralny Okręgowy Związek Ju-Jitsu. Zawody odbywały się na sali gimnastycznej ZSP nr 2 w Kobyłce. Pierwszego dnia wystartowało ok. 60 zawodników z 11 klubów.

Świetnie poradził sobie team Szkoły Tai Jutsu Jiu Jitsu ? MOK Kobyłka. Ekipa prowadzona przez Renatę Naczaj. Drużyna Rafała Terlikowskiego w klasyfikacji drużynowej zajęła pierwsze miejsce. Równie dobrze wypadli w startach indywidualnych. Zawodnicy z Kobyłki, tego dnia, na podium stanęli aż 8 razy. W juniorach byli to kolejno, w kategorii ? 63 kg Łukasz Lekszyński(miejsce I), Adrian Gumienny(m. II) oraz w kat. 82 kg Islam Bokov, który zajął pierwsze miejsce. W rywalizacji senioralnej na podium stanęli: Przemek Piórkowski(m. II w kategorii – 66 kg), Mahomed Tulshaev(m. I w wadze – 74 kg), Oskar Ślepowroński(m. I w wadze – 82 kg) oraz drugi raz na tym samym stopniu podium, Islam Bokov, który startował w kategorii wagowej ? 90 kg. W niedzielę, 25 kwietnia, odbyły się natomiast walki w Grapplingu. W tej odmianie sztuk walki, chodzi o to aby pokonać swego przeciwnika za wykorzystując techniki chwytów, tj. dźwignie, rzuty(obalenia), duszenia. Zabronione są natomiast wszelkiego rodzaju uderzenia. W formule tej wystartowało 50 zawodników z 9 klubów. Najlepsza okazała się ekipa Copacabana. Tego dnia tylko trzech reprezentantów kobyłki stanęło na pudle. Adam Gumienny zajął III miejsce w kategorii wagowej – 66 kg. Klaudia Kwiatkowska III wśród pań oraz Islam Bokov, który odpowiednio zajął I miejsce w kategorii -82 kg i II miejsce w kategorii -90 kg.