11. Skoczna Kobyłka

W sobotę 5 listopada w Ośrodku Jeździeckim „Galop” w Kobyłce odbyła się kolejna impreza jeździecka. Głównym punktem programu była gonitwa św. Huberta, jednak emocji przysporzył również konkurs skoków, w którym pobito kilka rekordów.

Zawody otworzył V konkurs w skokach o „Ostrogi Roberta Michalika”. – Są to zawody imienia mojego tragicznie zmarłego syna, wspaniałego chłopaka, który miałby dzisiaj 18 lat. – mówi organizator imprezy Andrzej Michalik. Najczystszym i najszybszym pokonaniem parkuru popisała się w tej konkurencji Anna Więcek na koniu „Forest”. Prawdziwą gwiazdą dnia okazała się 12-letnia Ania Wujek, która na niewielkim koniu „Dasza” zwyciężyła w klasach „Open” (przeszkody na wysokości 70 cm) oraz w najtrudniejszej klasie „L” (100 cm). Było to zakończenie cyklu Grand Prix Powiatu Wołomińskiego pod patronatem starosty. Jednak najwięcej emocji dostarczyły najefektowniejsze zawody, czyli słynna „Potęga skoków”, w którym wystarczyło zaliczyć jedną, ale za to bardzo wysoką przeszkodę. Ania Wujek zaliczyła na swoim koniku wysokość 130 cm, co jest nieoficjalnym rekordem Polski w skokach na kucu. Niezwykła odwaga i żywiołowość 12-latki wywoływały gorący aplauz i mocniejsze bicie serca kibiców przy najwyższych próbach. – Na początku moją motywacją była złość, pokonanie rywalek. A później pomyślałam sobie, że raz się żyje… – opowiada uśmiechnięta wychowanka Ośrodka Jeździeckiego „Galop”. W potędze skoków najwyżej skoczył Arek Michalik, który pokonał wysokość 155 cm, poprawiając rekord powiatu o 3 cm. On także został zwycięzcą klasyfikacji Grand Prix, będąc triumfatorem największej liczby zawodów. Po konkursie skoków rozpoczęła się tradycyjna pogoń za „lisem”, w którego wcielił się świeżo upieczony rekordzista. Po długiej gonitwie, w której uczestniczyło ponad 20 koni, lisią kitkę przyczepioną do munduru Arka chwycił Piotr Skowroński z zaprzyjaźnionego oddziału kawalerii z Zaremb Kościelnych. – Jak najlepszy „Hubertus”, to tylko w Kobyłce – podsumował udaną imprezę Andrzej Michalik. – Już 11 listopada nasz 1 Pułk Ułanów Krechowieckich będzie uczestniczył w defiladzie na Placu Piłsudskiego. Mogę również zdradzić, że przymierzamy się do przyszłorocznej rekonstrukcji Bitwy Radzymińskiej – dodał organizator.

2 przemyślenia nt. „11. Skoczna Kobyłka

  1. Chyba nie do końca było tak fajnie. Konie galopowały w najlepsze obok publiczności a 2 osoby wylądowały w pobliskim szpitalu. Niektórzy panowie”ułani”wsiadali na koniki PO „piwku” a nie PRZED,jak można się spodziewać po dobrej tradycji jeździeckiej. Rzeczywiście Ania Więcek wygrała konkurs „o ostrogi Michalika”(tutaj klasa „open”)przed Karoliną Pęczyńską(2) i Anią Wujek(3). Wygrała również drugi konkurs w kategorii 100cm przed Martą Śmietanką(2) i Anią Wujek(3).Natomiast ogólna klasyfikacja Grand Prix powiatu wygląda następująco. Klasa Open 1. Ania Wujek 2. Ania Więcek 3. Darian Galicki. Klasa L: 1.Ania Wujek 2. Ania Więcek 3. Marta Śmietanka. W konkursie „Potęga Skoku” nie wchodzącym w skład Grand Prix powiatu, najwyżej skoczył Arek Michalik 155cm, ale po piętach deptała mu rówieśniczka Ani Wujek również 13-letnia Ania Więcek, która pokonała wysokość 150 cm i została wycofana przez trenera ze względu na dobro konika, na którym jechała.Pochwała dla organizatora za inicjatywę, a na przyszły rok życzę mniej wypadków i jaśniejszej narracji w sprawozdaniach z zawodów.

  2. Chyba nie do końca było tak fajnie. Konie galopowały w najlepsze obok publiczności a 2 osoby wylądowały w pobliskim szpitalu. Niektórzy panowie”ułani”wsiadali na koniki PO „piwku” a nie PRZED,jak można się spodziewać po dobrej tradycji jeździeckiej. Rzeczywiście Ania Więcek wygrała konkurs „o ostrogi Michalika”(tutaj klasa „open”)przed Karoliną Pęczyńską(2) i Anią Wujek(3). Wygrała również drugi konkurs w kategorii 100cm przed Martą Śmietanką(2) i Anią Wujek(3).Natomiast ogólna klasyfikacja Grand Prix powiatu wygląda następująco. Klasa Open 1. Ania Wujek 2. Ania Więcek 3. Darian Galicki. Klasa L: 1.Ania Wujek 2. Ania Więcek 3. Marta Śmietanka. W konkursie „Potęga Skoku” nie wchodzącym w skład Grand Prix powiatu, najwyżej skoczył Arek Michalik 155cm, ale po piętach deptała mu rówieśniczka Ani Wujek również 13-letnia Ania Więcek, która pokonała wysokość 150 cm i została wycofana przez trenera ze względu na dobro konika, na którym jechała.Pochwała dla organizatora za inicjatywę, a na przyszły rok życzę mniej wypadków i jaśniejszej narracji w sprawozdaniach z zawodów.

Możliwość komentowania jest wyłączona.