12 medali KSW Kyokushin na Grand Prix Europy

16 czerwca w Katowicach odbył się prestiżowy turniej Grand Prix Europy Dzieci i Młodzieży o tytuł Walecznego Lwa, w którym wzięło udział 280 zawodników. Klub Sportów Walki Kyokushin z Zielonki przywiózł z zawodów 12 medali.

Doskonała atmosfera wzajemnej życzliwości podczas długiej i wyczerpującej podróży autokarem z Zielonki do Katowic, gdzie rozgrywany był turniej Grand Prix Europy Dzieci i Młodzieży, dała zawodnikom Klubu Sportów Walki Kyokushin energię do zdobycia 12 medali. Organizatorem turnieju był katowicki Klub Rekreacyjno – Sportowy TKKF ?Czarni?, który w ten sposób uświetnił 45-lecie istnienia klubu na Śląsku oraz 25-lecia istnienia tamtejszej Sekcji Karate Kyokushin. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał wiceprezydent miasta Katowice. Burmistrz miasta ufundował atrakcyjne nagrody dla zwycięzców.

Pierwsze miejsca i tytuł Walecznego Lwa zdobyli: Hubert Szulim, Bartek Kosieradzki, Kuba Nejfeld, Aleksandra Sienicka, Klaudia Czarnecka i Agnieszka Kulczycka. Srebrne medale wywalczyli: Maciej Pszczoła i Agnieszka Gąsiorowska. Trzecie miejsca zajęli: Karol Burzyk, Damian Cholewicki i Paweł Dobrogowski.

Najtrudniejsze i zwycięskie walki na turnieju stoczyła Klaudia Czarnecka, która w pierwszej eliminacyjnej rundzie zwyciężyła z cięższą o 15 kg zawodniczką z Olecka. Na wyróżnienie zasługuje postawa Pawła Kowalczyka, który wygrał w dobrym stylu dwie pierwsze walki z trudnymi przeciwnikami. Paweł mimo tego uplasował się poza podium, ponieważ w tej kategorii walczyła bardzo duża ilość zawodników. W turnieju wyrównane walki stoczyli także Bartłomiej Cieślar i Kuba Maculak. Sędzią podczas turnieju reprezentującym nasz klub był Karol Rowicki.

Dodatkowo zawodnicy KSW Kyokushin, wspierani przez silną reprezentację rodziców, wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Udział zawodników Klubu Sportów Walki Kyokushin z Zielonki w Grand Prix Europy był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Zielonka.