18. Grand Prix Polski w walce wręcz i grapplingu

W minioną sobotę (16 kwietnia) odbyło 18. Grand Prix Polski w walce wręcz i grapplingu oraz Viet Boxing Cup Gala MMA TNT FIGHT 5. Wydarzenie zorganizowane przez TNT Control Naczaj Team i OSiR Huragan Wołomin swoim patronatem objęła burmistrz Wołomina.

Od wczesnych godzin porannych w oktagonie i na macie walki toczyli zawodnicy reprezentujący trzy kluby z Warszawy, dwa kluby z Otwocka, dwa kluby z Ostrołęki, dwa kluby z Wołomina oraz klub z Mińska Mazowieckiego, Żyrardowa, Rypina, Siedlec,  Piaseczna i Płońska.
Był to już kolejny ogólnopolski turniej odbywający się w gościnnym Wołominie.
? Zawodnicy TNT Control Naczaj Team Wołomin byli co prawda bardzo mili dla swoich przeciwników jednak po raz kolejny pozabierali przyjezdnym medale ? żartuje Renata Naczaj liderka wołomińskiego Teamu.
Po raz pierwszy na Grand Prix rozegrano formułę Viet Boxing, w której zawodnicy mogą zadać ciosy i kopnięcia oraz obalać przeciwnika.
Ośmiu reprezentantów Control Naczaj Team Wołomin zdobyło osiem medali, czyli tradycyjnie jak mawia trener Renata Naczaj 100 procent normy zostało wyrobione.
? Najbardziej cieszy, że walki były bardzo technicznie i rozważnie prowadzone, przypadkowe akcje w zasadzie nie występowały, z zawodów na zawody poziom naszych zawodników rośnie ? stwierdziła komentując wydarzenie.
Joanna Buczna, która pomaga przy organizacji imprez już trzeci rok zauważa, iż w tym roku wszystko przebiegało bardzo sprawnie a ekipa medyczna na szczęście nie miała nic do roboty.

2016-04-18_232602
Wieczorem zaś o godzinie18:30 odbyła się prawdziwa bitwa ? 5 gala TNT FIGHT światło i dźwięk oraz finałowe cztery walki z 18. Grand Prix  Polski.
Publiczność, która licznie przybyła na zawody głośno oklaskiwała amatorów, którzy mieli okazję zawalczyć na prawdziwej gali. Szybkie rozstrzygnięcia w walkach zawodowych pozostawiły wśród kibiców duży niedosyt.
Na pewno dużą atrakcją było to, iż walki na Gali sędziował Piotr Michalak, sędzia znany z zawodowych gal KSW, UFC czy FEN.
Największe emocje wzbudziła walka finałowa Viet boxing – 70 kg, w której zawodnik gospodarzy Kamil Kiziński pokonał na punkty w dwóch rundach Kiełkowskiego Sylwestra. Walka na pełnym dystansie, bardzo dynamiczna, z niezliczoną ilością ciosów? zwycięstwo Kamila przypieczętowały wysokie obalenia.
Poproszony o komentarz do gali zwycięzca walki zawodowej, Azamat Mustafaev, powiedział, że to bardzo solidna gala ? przede wszystkim międzynarodowa walka wieczoru, krótka ale na bardzo dobrym poziomie. Na ogół na tak małych galach nie ma prawie zawodników z takimi rekordami czyli ? ja (6-6); Bureshkin (3-4);  Żaglewski (3-2); Bialas (7-7) i były mistrz plmma ? Barkinhoev (4-2)
Walka grapplingowa: Oskar Śleporwoński (TNT Control Naczaj Team Wołomin) pokonał Bartosza Szewczyka – duszenie I runda 2,07
4 walki w zawodowej formule mma Polska – Białoruś – 66 kg :
– Azamat Mustafaev pokonał Antoniewicza Mateusza – trójkąt nogami ? I runda 0,58 sek. – Ibragim Barkinhoev pokonał  Maksima Tomasza (Białoruś) – Balacha I runda 3,45
– Vadim Nosal (Białoruś) pokonał Grzegorza Białasa – duszenie gilotynowe ? I runda 0,39 sek
– Bureshin Mihail (Białoruś) pokonał Żaglewskiego Radka – KO ? I runda 0,39 sek.
Przy organizacji imprezy wsparcia udzielili: Wydział inżynierii materiałowej Politechniki Warszawskiej w osobie p. Joanny Zdunek, Serwis Samochodowy Stanson, Odżywki i suplementy Wołomin Moniuszki 12, firma TAGO, Arec Nowak ? światło i dźwięk, Kobyłkowskie koło Wspólnoty Samorządowej p. Majkowski Paweł; Andrzej Zbyszyński ? radny powiatu wołomińskiego, Czarny Rycerz ? odzież i sprzęt do sportów walki, Turo 77 Band, Biuro ochrony Persona,P.G.H Polska Grupa Handlowa ? Łukasz Sopyła i Piotr Kwiatkowski
? Chciałabym złożyć serdeczne podziękowania dla wszystkich niewidocznych, bez których nie udało by mi się tych zawodów i gali zorganizować. Wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu sali, czuwali nad moją pamięcią, pomagali, sędziowali, parzyli kawę i wykonywali masę drobnych ale bardzo ważnych dla całości imprezy prac ? bardzo serdecznie dziękuję, za to wszystko co zrobiliście ? powiedziała następnego dnia po zawodach Renata Naczaj.

Redakcja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.