25 stycznia 2026 r. MCER w Markach – muzyka, atrakcje i dobroczynność dla najmłodszych

25 stycznia 2026 r. MCER w Markach - muzyka, atrakcje i dobroczynność dla najmłodszych

W niedzielę, 25 stycznia 2026 roku, w godzinach 14:00 – 20:30, Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne (MCER) stanie się centrum dobroczynnej energii podczas 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pod hasłem „Zdrowe brzuszki naszych dzieci” wydarzenie wspiera diagnostykę i leczenie chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów, łącząc w jednym miejscu muzykę, sport, warsztaty i atrakcje rodzinne.

Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji – koncerty, warsztaty, sport i strefy rodzinne. Chcemy, aby każdy, kto nas odwiedzi, poczuł radość, wspólnotę i moc dzielenia się dobrem” – mówi Katarzyna Bielska, szefowa Sztabu Marki.

Koncerty i występy będą główną atrakcją finału. Na scenie w hali sportowej MCER wystąpią m.in. zespoły Simon, Bazyli & Mateusz Akustycznie, Nocna Strona Taktu, a także wokaliści Klaudia Cituk, Gaba Duthel i Marcin Czyżewski, finalista „The Voice of Poland”. Nie zabraknie lokalnych wykonawców, w tym Popołudniowego Trio pod egidą Mareckiego Ośrodka Kultury, oraz pokazów tanecznych przygotowanych przez kluby sportowe i szkoły tańca. Gwiazda wieczoru, zespół Strachy na Lachy, zagra koncert, o godz. 18:30, który zakończy finałowe granie.

W wydarzeniu przygotowano również liczne atrakcje dla całych rodzin. W hali sportowej znajdzie się Strefa Smaku z propozycjami szefów kuchni, a także stoiska Fantowni i Kiosku z Sercem, prowadzone przez Marecki Klub Kobiet z Pasją. Dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w warsztatach artystycznych, planszówkach i seansach filmowych. Na pływalni MCER powstanie wodny tor przeszkód, a na lodowisku instruktorzy będą uczyć jazdy na łyżwach. W Szkole Podstawowej nr 2 rozegrany zostanie charytatywny Turniej Tenisa Stołowego, z którego dochód wspiera WOŚP.

Kulminacją finału będzie tradycyjne Światełko do nieba, które rozświetli dziedziniec MCER o godzinie 20:30, symbolizując jedność społeczności i wspólne zaangażowanie w szczytny cel.

34. Finał WOŚP w Markach to wyjątkowe wydarzenie łączące mieszkańców i gości miasta w radosnej, aktywnej i dobroczynnej atmosferze. To dzień, w którym muzyka, sport i kreatywne atrakcje spotykają się, aby wspierać zdrowie najmłodszych i pokazać, jak wielkie może być lokalne serce.

Link do programu: https://mcer.pl/34-final-wosp-w-markach-gramy-do-konca-swiata-i-jeden-dzien-dluzej/

Więcej informacji z Marek

Fundacja Ars Docendi z dofinansowaniem dla KGW i OSP. Możliwe wsparcie wyjazdów integracyjnych

250 tys. zł dla Marek na remont dachu sali gimnastycznej

Marki otrzymają 250 tys. zł dofinansowania z programu „Mazowsze dla sportu” na remont dachu nad salą gimnastyczną Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. [...]
0 komentarzy
Marki - Akcja sterylizacja 2026

Marki – Akcja sterylizacja 2026

Program obejmuje bezpłatne zabiegi weterynaryjne z zakresu kastracji oraz znakowania psów i kotów domowych. Poprzez zabieg kastracji (sterylizacji) należy rozumieć pełne chirurgiczne usunięcie [...]
0 komentarzy
Marki - ogłoszono konkursy na dyrektora przedszkola miejskiego oraz dyrektora szkoły Podstawowej

Marki – ogłoszono konkursy na dyrektora przedszkola miejskiego oraz dyrektora szkoły Podstawowej

Ruszyły dwie ważne rekrutacje, ogłoszono konkursy na dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 3 Bajkowy Świat oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. [...]
0 komentarzy
Marki - Uwaga! Wymiana wodomierzy!

Marki – Wymiana wodomierzy

Rozpoczęła się wymiana wodomierz.  Jest to bezpłatna usługa, dokonywana co pięć lat przez nasze przedsiębiorstwo. Jeśli Państwa nie zastaniemy, zostawimy informację o naszej [...]
0 komentarzy
Marki - "Noc Kupały - 2026"

Marki – „Noc Kupały – 2026”

W dniu 2026-06-09 w trybie art. 19a Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wpłynęła oferta Oddziału [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.