Policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli 29-latka, który kierował volkswagenem bez prawa jazdy. We wrześniu br. zostało mu ono zatrzymane na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie tylko zlekceważył decyzję starosty, ale też wsiadł za kierownicę w stanie po użyciu alkoholu. Teraz okres, na jaki zostaną mu zatrzymane uprawnienia do kierowania, znacznie się wydłuży.
W miniony poniedziałek (18.12) policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED w m. Gąsocin zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Badanie stanu trzeźwości 29-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało, że wsiadł on za kierownicę w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna zlekceważył decyzję starosty o zatrzymaniu prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Okres trzech miesięcy, na który zostały mu zatrzymane uprawnienia, miał minąć następnego dnia. Teraz czas, na jaki 29-latek straci prawo jazdy, znacznie się wydłuży.
Przypominamy, że stan po spożyciu alkoholu to wykroczenie z art. 87 Kodeksu wykroczeń. Mówimy o nim wtedy, gdy stężenie alkoholu we krwi zawiera się między 0,2 i 0,5 promila lub od 0,1 mg/l do 0,25 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Kto w takim stanie kieruje pojazdem, popełnia wykroczenie zagrożone karą aresztu, grzywny do 5 000 zł i zatrzymaniem prawa jazdy. Sąd obligatoryjnie orzeka także środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych od 6 miesięcy do 3 lat.
asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Zakroczym: potrącenie pieszej. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR
DK62 – groźny wypadek z udziałem łosia. Trzy auta rozbite, dwie osoby ranne.
Ukrywał się od kary za przestępstwa seksualne wobec małoletniej – zatrzymali go kryminalni z Ostrołęki
Wybuch gazu w Starym Kraszewie. Jedna osoba poszkodowana, budynek poważnie uszkodzony
Akt oskarżenia w sprawie ataku psa na 11-latkę wracającą ze szkoły
Akt oskarżenia przeciwko rozbójnikowi z Ochoty
Pożar domu jednorodzinnego w Krubinie. Ogień objął cały budynek – jedna osoba poszkodowana
Ujęcie obywatelskie w Kluczewie. Kierowca miał blisko 3 promile
Dzięki czujności i szybkiej reakcji służb uratowano noworodka
Tymczasowy areszt dla sprawcy kradzieży rozbójniczej
Wchodzili do mieszkań pod pretekstem awarii – dwóch ,,hydraulików” tymczasowo aresztowanych
Pożar, który wstrząsnął Ząbkami. Biegli wskazali prawdopodobną przyczynę
Zderzenie dwóch ciężarówek na trasie ekspresowej
Złamał zakaz, miał narkotyki, a w domu amunicję. 26-latek usłyszał zarzuty.
