3 medale Ksw Kyokushin na Pucharze Polski

Na zakończenie sezonu, 12 grudnia, do Gdańska udała się siedmioosobowa reprezentacja Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN, by wziąć udział  w XXXII Pucharze Polski Karate Kyokushin.

z pucharami-3

W zawodach rozegranych na salach sportowych gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego wzięło udział 320 zawodników z 65 klubów.
Drugie miejsce wśród juniorów i wicemistrzostwo Pucharu Polski wywalczył Karol Burzyk, który przez wskazanie sędziów pokonał zawodników z Grajewa i Nowego Tomyśla. Karol prowadził swoje walki bardzo dobrze taktycznie, a w finale po dogrywce nieznacznie uległ silnemu reprezentantowi Nowego Sącza.
Brązowe medale w seniorskiej rywalizacji full contact wywalczyły Julia Stępniewska i Agnieszka Kulczycka. Julia dzięki silnym technikom ręcznym zwyciężyła dwukrotnie w eliminacjach z zawodniczkami z Tarnowskich Gór i Grodziska, a Agnieszka pokonała zawodniczkę z Warszawy. Dziewczęta w półfinałach przegrały z reprezentantkami Jasła i Józefowa późniejszymi triumfatorkami turnieju w ich kategoriach wagowych.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie i trójka najmłodszych reprezentantów KSW KYOKUSHIN odpadła w eliminacjach. Młodzicy – Krystian Tyszko, Jakub Nejfeld i Paweł Kowalczyk walczyli z zawodnikami z Konstancina, Sieradza i Krakowa. Przegrali nieznacznie swoje pierwsze pojedynki, ale powinno być to zachętą do większego zaangażowania i poprawy kilku ważnych elementów, które decydują o zwycięstwie podczas walk eliminacyjnych. Więcej informacji i zdjęcia z turnieju na www.kswkyokushin.pl

KSW KYOKUSHIN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.