Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali po pościgu 35-latka, który kierował audi. Najpierw nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, uciekając popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym, a później porzucił auto i próbował jeszcze uciec pieszo. Został zatrzymany i trafił do aresztu. Był poszukiwany do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności za kradzieże.
W sobotę (20.01) policjanci z radomskiej drogówki kontrolowali prędkość, z jaką poruszały się pojazdy na terenie Radomia. Na ulicy Wierzbickiej zwrócili uwagę na audi, która przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość. Policjanci chcieli zatrzymać auto do kontroli, na początku kierowca zastosował się do poleceń funkcjonariuszy i zatrzymał auto, by po chwili odjechać. Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych natychmiast ruszyli za nim w pościg.
Kierowca audi uciekając ulicami miasta naruszał kolejne przepisy, stwarzając poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Nieodpowiedzialny kierowca popełnił szereg wykroczeń m.in. nie stosował się do znaków stop, wjeżdżał na skrzyżowania na czerwonym świetle i spowodował kolizję. Podróż zakończył wjeżdżając w zaspy na ulicy Limanowskiego, z których nie mógł wyjechać i wtedy podjął jeszcze próbę ucieczki pieszo przeskakując m.in. przez bramę.
Nie udało mu się uciec. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 35-latka. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Puławach za kradzieże sklepowe. Trafił do aresztu śledczego gdzie odbędzie zaległą karę 4 miesięcy pozbawienia wolności.
Dodatkowo odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i szereg wykroczeń, których się dopuścił.
Autor: Justyna Jaśkiewicz
Więcej wiadomości z Mazowsza
Spalona ziemia, kłęby dymu i realne zagrożenie – pożar traw i nieużytków w Miąsem
Ogień błyskawicznie objął budynek. Dramatyczna akcja strażaków
Zaatakował policjantów piłą spalinową. 52-latek tymczasowo aresztowany
Potrącenie 12-latki na przejściu dla pieszych
Kilkanaście zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt. Policjanci apelują o zmniejszenie prędkości i szczególną uwagę
Dachował i uciekł. Po kilkunastu godzinach wpadł w ręce policji
Ford Mustang oficjalnie w służbie Mazowieckiej Policji [wideo]
Auto stanęło w płomieniach na drodze. Interweniowało kilka zastępów straży pożarnej
Nocna akcja strażaków w Kazuniu Polskim. Pożar sadzy mógł zakończyć się tragedią
Znęcał się nad matką – usłyszał zarzuty
Zniszczyli farbą ogrodzenie cerkwi – zarejestrowała ich kamera monitoringu
Nowe przepisy i pierwsze zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości poza obszarem zabudowanym
Ciężki uszczerbek na zdrowiu na urodzinach – tymczasowy areszt dla podejrzanego
4 miliony złotych nie trafiły do oszustów
