5 Medali KSW KYOKUSHIN na mistrzostwach polski wschodniej

12 marca w Dobrym Mieście odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego. Pod patronatem Polskiego Związku Karate w zawodach wzięło udział 263 karateków z 35 klubów województwa mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, ponieważ wszystkie walki finałowe były rozgrywane w formie gali przy doskonałej oprawie scenicznej i artystycznej. Po wielu zaciętych walkach i cennych doświadczeniach zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyli 5 medali.

Srebrny medal i tytuł wicemistrza makroregionu wschodniego w kategorii do 65 kg kontaktowych walk juniorów zdobył Karol Burzyk, który w drodze do finału pokonał przeciwników z Olsztyna i Piaseczna. Wszystkie walki eliminacyjne Karola kończył się jego wyraźną przewagą punktową. Natomiast decydujący pojedynek mistrzowski z reprezentantem Suwałk trwał aż trzy rundy, po których sędziowie wskazali minimalną przewagę przeciwnika i mimo porażki walki Karola zrobiły duże wrażenie na zgromadzonych kibicach.

Na wyróżnienie zasługuje Hubert Szulim, który w walce eliminacyjnej z zawodnikiem z Ostrołęki wyśmienicie realizował założenia taktyczne i to pozwoliło mu dojść do półfinału w ostateczności zdobywając brązowy medal. Trzecie miejsca wywalczyli także: Agnieszka Kulczycka w walkach full contact kobiet oraz wśród młodzików Paweł Kowalczyk i Krystian Tyszko, którzy pokonali reprezentantów Warszawy i Augustowa. Godne uwagi jest czwarte miejsce debiutantki w technicznej konkurencji kata Klaudii Brzozowskiej oraz zwycięska walka eliminacyjna Łukasza Zach. A już w najbliższą niedzielę zawodnicy KSW KYOKUSHIN wezmą udział w silnie obsadzonym V Mazovia Cup w Piasecznie, w którym planowany jest udział blisko 400 zawodników. Więcej informacji i zdjęcia z turnieju na www.kswkyokushin.pl