5 medali KSW Kyokushin z Zielonki

20 października odbył się III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Radzyniu Podlaskim. Wzięło w nim udział 230 zawodników z 30 klubów. Młodzi zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN z Zielonki zdobyli podczas tych zawodów 4 medale.

Najlepiej zaprezentował się Paweł Kowalczyk, który stoczył 4 pojedynki wygrywając w drodze do finału trudne walki z zawodnikami z Bielska Białej, Wrocławia i Ciechanowa. Paweł ostatecznie zajął drugie miejsce po minimalnej finałowej przegranej z reprezentantem Józefowa. Najtrudniejszą, bo aż pięciominutową walkę, stoczył Bartłomiej Cieślar, który w drugiej dogrywce trafił kopnięciem okrężnym na głowę silnego zawodnika z Warszawy. Z dobrej strony pokazał się Kajetan Baran, który w swoich walkach zdobywał szybką przewagę. Ostatecznie Kajetan i Bartek zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Trzecie miejsce zajął Karol Burzyk, który walczył doskonale taktycznie, lecz niestety w końcowych fragmentach pozwolił zawodnikowi z Lublina na wyprowadzenie punktowej techniki. Tym razem szczęście nie dopisało Kubie Maculakowi i Bartkowi Kielczykowi, którzy po dobrych walkach eliminacyjnych uplasowali się tuż za podium.

Tydzień wcześniej ? 13 października ? w Szczecinku odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin organizowane przez Polski Związek Karate. Do turnieju zgłosiło się 37 klubów, które reprezentowało w sumie 118 zawodników w wieku 18-21 lat.

Julia Stępniewska zajęła wysokie trzecie miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal Mistrzostw Polski. W pierwszej walce Julia doskonale zrealizowała plan taktyczny systematycznie zdobywając przewagę. W kolejnym starciu przeciwniczka była bardziej wymagająca. Od początku Julia miała przewagę, ale niestety pozwoliła się zaskoczyć kopnięciem, po którym sędziowie przyznali punkty dla zawodniczki z Częstochowy. Do końca walki inicjatywa była po stronie Julii i gdyby nie straty punktowe z początku pojedynku, Julia z pewnością walczyłaby finale.

Mniej szczęścia miał drugi zawodnik z Zielonki ? Karol Rowicki, który po wyrównanym pojedynku odpadł w walce eliminacyjnej.

Już 4 listopada zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN będą walczyć w silnie obsadzonym V Ogólnopolskim Turnieju KYOKUSHIN CUP 2012 w Zielonce. Dzieci będą rywalizowały w widowiskowej formule semi contact, a dorośli staną do walki w formule full contact w jednej otwartej kategorii wagowej. Patronat honorowy nad turniejem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego i Burmistrz Miasta Zielonka.