6 medali KSW Kyokushin na Mistrzostwach Europy

W dniach 18-20 maja listopada w pięknym kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Łańcucie odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin, w których wzięło udział 575 zawodników z 18 krajów. Reprezentacja Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN z roku na rok sprawuje się coraz lepiej, co dało w tym roku 6 medali: 4 złote, srebrny i brązowy.

Wśród juniorów mistrzami Europy na rok 2018 zostali: Gabrysia Majewska, Bartek Kazimierczak, Krystian Tyszko oraz sensei Marcin Miller w kategorii Masters. Nasi mistrzowie spisywali się w tych dniach wyśmienicie i wielu z nich nie miało sobie równych na matach. W tym roku bardzo mocni byli Ukraińcy, Kazachowie, Niemcy, Francuzi, Rosjanie, Rumuni, Węgrzy oraz żywiołowi Hiszpanie. Walki finałowe były rozgrywane w formie gali z oprawą sceniczną, a sam turniej przyniósł dużej grupie kibiców mnóstwo emocji oraz wiele bardzo dobrych i zaciętych walk. Po trzech walkach z Ukraińcami, Rumunem i Węgrami srebrny medal zdobył Jakub Nejfeld, a brąz do domu przywiózł Karol Narożniak.

Poza podium uplasowali się: Ania Stankiewicz, Janek Skrzeczkowski, Kuba Malinowski oraz Paweł Tokarzewski, który w eliminacjach najtrudniejszej kategorii full contact seniorów minimalnie uległ po dwóch dogrywkach i wadze reprezentantowi Hiszpanii. Na wyróżnienie zasługuję najmłodszy zawodnik – Kuba Malinowski – który pięknie walczył w eliminacjach pokonując przed czasem groźnego Ukraińca. Niestety w walce o medal Kuba musiał uznać wyższość mocnego Kazacha, który został tego dnia mistrzem Europy w jego kategorii.

Zawody były podsumowaniem długotrwałych przygotowań i wyczerpujących startów młodzieży KSW KYOKUSHIN w 2018 roku. Szczególne podziękowania należą się licznej grupie kibiców wspierających zawodników, a już niedługo trenerzy KSW KYOKUSHIN postawią przed zawodnikami kolejne trudniejsze wyzwania. Więcej informacji na www.kswkyokushin.pl

KSW KYOKUSHIN

Opublikowane w kategorii

Jedno przemyślenie nt. „6 medali KSW Kyokushin na Mistrzostwach Europy

1. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin i przeszło pół tysiąca Karateków, to już nie byle impreza.
    Szczere gratulacje dla zwycięzców. :) OSU!