Pomimo wielokrotnych apeli i ostrzeżeń, nadal zgłaszają się do jednostek Policji osoby, które padły ofiarą oszustwa. Często są to seniorzy, którzy chcąc pomóc swojemu krewnemu, niestety tracą swoje oszczędności. W ostatnim czasie ofiarą oszustów padła 80- letnia mieszkanka Piaseczna, która wierząc że opłaca rachunki syna w efekcie straciła ponad 55 tysięcy złotych.
Pomimo wielokrotnych apeli i ostrzeżeń, nadal zgłaszają się do jednostek Policji osoby, które padły ofiarą oszustwa. Często są to seniorzy, którzy chcąc pomóc swojemu krewnemu, niestety tracą oszczędności całego życia. Ponieważ ufność i wrażliwość osób starszych są najczęściej wykorzystywane przez przestępców.
W ostatnim czasie do Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zgłosiła się 90- letnia kobieta, która myśląc że pomaga synowi opłacić rachunki, niestety straciła ponad 55 tysięcy złotych.
Cała historia rozpoczęła się od otrzymanej na telefon wiadomości tekstowej „Mamo, rozwalił się mój telefon, zapisz sobie mój nowy numer i daj znać czy doszła wiadomość”. Seniorka myśląc, że tak się mogło zdarzyć uwierzyła, że to wiadomość od jej syna.
Oszuści zawsze działają podstępnie, dlatego dopiero kolejnego dnia starsza kobieta otrzymała wiadomość z prośbą o opłacenie pilnego rachunku za pomocą aplikacji bankowej. Oczywiście nic nie podejrzewając 80- latka spełniła prośbę, ale niestety i kilka innych w kolejnych dniach, które również były prośbami o opłacenie pilnych zobowiązań.
Ufność i chęć niesienia pomocy synowi sprawiła, że seniorka straciła swoje oszczędności. Pomimo wiedzy o oszustwach, gdzie pokrzywdzonymi są osoby starsze, kobieta nie pomyślała, że również może ją to spotkać. Dopiero telefon od zaniepokojonego pracownika banku, a potem rozmowa telefoniczna z synem uświadomiła starszą panią, że została oszukana.
Pamiętajmy, że metody, którymi posługują się oszuści, cały czas są modyfikowane.
Apelujemy o rozsądek i stosowanie zasady ograniczonego zaufania, a szczególnie wtedy, gdy ktoś prosi o wasze pieniądze.
W przypadku uzasadnionych obaw należy bezzwłocznie poinformować Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.
mł. asp. W. Domagała
Więcej wiadomości z Mazowsza
Skok do wody na dawnej żwirowni zakończył się dramatem. 32-latek trafił śmigłowcem LPR do szpitala
Samochód staranował bariery przed ogrodzeniem cmentarza w Zakroczymiu
Motocyklista zderzył się z ciężarówką. Lądował śmigłowiec LPR
Jego łupem padły okulary i namioty
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób
Nocna kolizja w centrum Legionowa. Trzy osoby badane przez ratowników, droga była całkowicie zablokowana
Poważne zderzenie busa z motocyklem na DK62. Młody motocyklista trafił pod opiekę ratowników
Bus wjechał do rowu – 4 osoby ranne
Miał jechać 50, pędził 128 km/h. Surowa kara dla 35-latka
Nietrzeźwy kierujący skuterem nie zatrzymał się do kontroli
22-latek jechał pod wpływem narkotyków, miał przy sobie znaczne ilości mefedronu- trafił do aresztu
Wsiadł za kierownicę, mimo, że miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz straci uprawnienia na kolejne 3
Bez tablicy, bez uprawnień i z ponad 3 promilami!
Zarabiali na fikcyjnych sklepach internetowych – oszukali w ten sposób ponad 440 osób!

