Efektem wnikliwych działań grodziskich kryminalnych jest zatrzymanie 30–latka i przedstawienie mu zarzutów kradzieży. Policjanci ustalili, że mężczyzna jest podejrzany o kradzież trzech rowerów na naszym terenie. W udowodnieniu mu winy pomógł monitoring, na którym nagrał się w odzieży znalezionej przez mundurowych podczas przeszukania domu. Funkcjonariusze sprawdzają jeszcze, czy zatrzymany może być sprawcą takich samych przestępstw w innych miejscach.
Od kilku tygodni grodziscy kryminalni prowadzili działania operacyjne dotyczące kradzieży roweru, zgłoszonej przez mieszkańca miasta. Na podstawie ustaleń i wnikliwej analizy materiałów policjanci wytypowali osobę, która mogła dokonać tego przestępstwa. Policjanci natychmiast pojechali do miejsca zamieszkania podejrzanego. Mimo tego, że członek rodziny przekonywał ich, że 30-latka nie ma w domu, funkcjonariusze sprawdzili wszystkie pomieszczenia. Na poddaszu znaleźli mężczyznę, a w zajmowanym przez niego pokoju ubrania, w których nagrał się na monitorigu podczas dokonywania kradzieży.
Dalsze alnalizy podobnych przestępstw na naszym terenie potwierdziły, że ta sama osoba może być sprawcą jeszcze dwóch innych kradzieży rowerów, do których doszło w Grodzisku Maz. i Milanówku. Wykonane dotychczas czynności dochodzeniowo-śledcze pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu trzech zarzutów kradzieży. Policjanci sprawdzają nadal, czy 30-latek nie dokonywał kradzieży rowerów także w innych rejonach kraju. Za popełnione czyny grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.
asp.sztab. Katarzyna Zych
Więcej wiadomości z Mazowsza
Prokuratura walczy o ponowne rozpoznanie sprawy 2,8 mln zł ze SKOK Wołomin. Kasacja trafiła do Sądu Najwyższego
Pościg ulicami Wołomina. Nie zatrzymał się do kontroli, uderzył w drzewo i próbował uciekać pieszo
Areszt dla brutalnego napastnika. Pobił współpracowników metalową rurką
Groźny wypadek w Księżykach. Dwie osoby poszkodowane, na miejscu straż, pogotowie i policja
Pożar domu w Suchocinie. Kuchnia stanęła w ogniu, jedna osoba trafiła do szpitala
Dramat w Dąbrówce. Auto uderzyło w drzewo, 4-letnie dziecko reanimowane i zabrane śmigłowcem LPR
Nocny pożar domu jednorodzinnego. Ogień objął dach, strażacy walczyli z ukrytym pożarem konstrukcji
Jechał 107 km/h w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy i dostał 3000 zł mandatu
Pożar samochodu w Palmirach. Auto stanęło w ogniu, strażacy gasili je na drodze
Pijany kierowca zatrzymany przez mińskich policjantów. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu
S8 pod Radzyminem: litewska ciężarówka ważyła za dużo, a część ładunku nie była zabezpieczona
Nocny pożar domu w Helenowie. Służby ruszyły na ul. Witosa, na miejscu kilka zastępów straży
Nocny pożar domu w Makowie. Ogień strawił poddasze, na miejscu pracowały liczne zastępy straży
Rozbite auta, uszkodzone ogrodzenie i nocna akcja służb w Kobyłce

