W ramach szeroko zakrojonej inwestycji drogowej w Markach, trwają prace nad zamianą dróg gruntowych na asfaltowe. 25 października burmistrz Jacek Orych poinformował o postępach prac. Do tej pory ułożono dwie warstwy asfaltu na ulicach Bandurskiego 55, Kamienieckiej, Warmińskiej i Kurcewiczów, a pierwszą warstwę na ulicach Bankowej, Pocztowej, Butrymów oraz Kozackiej. Obecnie trwają przygotowania podbudowy pod asfalt na Podkomorzego.
Inwestycja ta realizowana jest dzięki 13-milionowej dotacji rządowej pozyskanej w ubiegłym roku. Łącznie zmodernizowanych zostanie 40 ulic o łącznej długości 11 km.
Szybkie tempo realizacji
Władze miasta podkreślają, że przekroczono już półmetek prac, co stanowi znaczący krok naprzód w modernizacji infrastruktury drogowej w Markach. Dzięki regularnym raportom mieszkańcy mogą na bieżąco śledzić postępy i dowiadywać się, które ulice będą wkrótce objęte pracami.
Burmistrz Jacek Orych zapewnił, że kolejne etapy będą realizowane zgodnie z harmonogramem. Dzięki uzyskanym funduszom z budżetu państwa, miasto Marki zyska nowoczesną infrastrukturę, która poprawi jakość życia mieszkańców i zwiększy atrakcyjność gminy.
Więcej informacji z Marek
Magazyn kryzysowy w Markach. Nowe zaplecze dla ochrony ludności i obrony cywilnej
W odpowiedzi na rosnące zagrożenia związane zarówno z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi, jak i sytuacją geopolityczną wschodniej granicy, władze Marek podjęły decyzję o utworzeniu
[...]
0 komentarzy
Marki – Zamknięcie parkingu obok urzędu miasta
W związku z przygotowaniami do Mareckiego Jarmarku Świątecznego jesteśmy zmuszeni zamknąć część parkingu obok ratusza. Dojdzie do tego w czwartek wieczorem (4 grudnia)
[...]
0 komentarzy
Marki – Zbiórka dla schroniska na Jarmarku Świątecznym
W najbliższy weekend, 6 i 7 grudnia, w godzinach 14:00-20:00, podczas Jarmarku Świątecznego w Markach odbędzie się zbiórka darów dla psów i kotów
[...]
0 komentarzy
Marki – Powiedz o tym komuś
10 grudnia 2025 r. w godz. 9:00 -16:00 w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym odbędzie się konferencja zatytułowana „Powiedz o tym komuś. 35 lat wsparcia.
[...]
0 komentarzy
Marki – Zjazd linowy i ścieżka sprawnościowa
Kilka lat temu mieszkańcy Marek zdecydowali o wybudowaniu strefy relaksu-ogrodu zmysłów. Była ta inicjatywa z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. Obszar przeznaczony pod rekreację powiększy
[...]
0 komentarzy

