W miniony piątek na skrzyżowaniu pętli miejskiej z ul. Wierzbową w Ciechanowie doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów, w wyniku którego trzy osoby trafiły do szpitala. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. To kolejne zdarzenie, którego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Funkcjonariusze apelują o ostrożność oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
W miniony piątek (22.11) około godz. 12 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Wierzbowej z pętlą miejską. Jak ustalili policjanci, kierująca fordem, 50-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu volvem. Wraz z 39-letnim kierowcą volvem podróżowała 33-letnia pasażerka. Wszystkie trzy osoby trafiły do szpitala. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi. 50-latka za spowodowanie kolizji drogowej została ukarana mandatem karnym.
Policjanci przypominają, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji. Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi poruszającemu się po drodze z pierwszeństwem. Na skrzyżowaniu równorzędnym należy ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającemu z prawej strony, a podczas skrętu w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo. Kierującemu pojazdem zabrania się wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.
asp. Magda Sakowska/ KPP w Ciechanowie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Dwie tragedie na drogach. Nie żyją nastolatkowie – dramatyczne ustalenia prokuratury
Tragedia na DW-563 – nie żyje 57-letni rowerzysta
Ukradł auto, rozbił je i był pijany – nocny rajd 23-latka zakończony zatrzymaniem
Tragedia na DK57 – dwóch młodych mężczyzn zginęło na miejscu
Czarny bilans majowego weekendu – ranni i dziesiątki zdarzeń drogowych
Majówka z niebezpiecznym finałem – ranna 13-latka i pijani kierowcy na drogach
Groźny wypadek podczas rozpalania grilla, 7-letni chłopiec poparzony
Wypadek na torach kolejowych w Ciechanowie. Ranny 40-letni mężczyzna
Pędził ponad 100 km/h w mieście – 55-latek bez prawa jazdy i przed sądem
Seniorka oszukana metodą „na pracownika banku”. Straciła blisko 15 tysięcy złotych
Nocny pożar auta w Nowym Dworze Mazowieckim! Płomienie i kłęby dymu na ulicy
Ogień na DK7 w Palmirach! Płonęła ciężarówka – szybka reakcja świadków zapobiegła tragedii
Ucieczka przed policją zakończona blokadą. 34-latek bez uprawnień
Kilkudniowy łoś walczył o życie. Interweniowała policja i weterynarz

