Odbiór spod domu, zbiórka mobilna odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu, utrzymanie PSZOK-ów i MPSZOK-u to najważniejsze, ale niejedyne części składowe opłaty za gospodarowanie odpadami. Do tego dochodzą koszty administracyjne i działania edukacyjne, dzięki którym mamy segregować coraz lepiej!
System gospodarowania odpadami musi się samobilansować – to oznacza, że nie powinno się do niego dokładać, ale też środków nie można wydać na inny cel, np. na budowę drogi. Na co przeznaczana jest opłata za gospodarowanie odpadami w Radio FAMA Wołomin 94,7 FM tłumaczy sekretarz gminy Małgorzata Izdebska: https://radiofama.com.pl/aktualnosci/za-co-naprawde-placimy-w-systemie-gospodarki-odpadami
Więcej informacji z Wołomina
Wołomin – Debata nad Raportem o stanie gminy za 2025 rok
Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Wołominie radni będą rozpatrywać Raport o stanie Gminy Wołomin za 2025 rok. Dokument podsumowuje działania samorządu w
[...]
0 komentarzy
Wołomin – Komunikat Burmistrza w sprawie bonu ciepłowniczego
Na podstawie art. 3 ust 2a ustawy z dnia 12 września 2025 r. o bonie ciepłowniczym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu
[...]
0 komentarzy
Tata też czyta! Biblioteka w Wołominie zaprasza do wyjątkowego konkursu fotograficznego
Wspólne czytanie to coś znacznie więcej niż tylko kontakt z książką. To czas spędzony razem, budowanie bliskości, rozmowy i tworzenie wspomnień, które pozostają
[...]
0 komentarzy
Historyczny sukces Błażeja Wawrzeńczyka. II kategoria szachowa dla ucznia ze Starych Grabi
W dniach 13–14 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej w Zamieniu przy ul. Waniliowej 7 w powiecie piaseczyńskim odbył się Turniej Szachowy „Debiut
[...]
0 komentarzy
Wołomin – Wykaz lokali mieszkalnych przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym na rzecz ich najemców
Na tablicy ogłoszeń oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Wołominie zostało zamieszczone na okres 21 dni Zarządzenie nr 148/2026 Burmistrza Wołomina
[...]
0 komentarzy

