Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 37-latka w jednym z mieszkań na warszawskiej Woli. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie blisko 25 kilogramów narkotyków, o łącznej wartości blisko 9 milionów złotych. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, stosując wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. To kolejne uderzenie śródmiejskich kryminalnych w warszawski narkobiznes. Ci sami policjanci, zaledwie miesiąc temu, zatrzymali parę, która w przyczepie kempingowej przemyciła z Hiszpanii do Polski niemal 60 kilogramów marihuany, wartej blisko 4 miliony złotych.
Policjanci z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego komendy przy ulicy Wilczej się nie zatrzymują, odnotowując kolejny ogólnoeuropejski sukces w zwlaczaniu przestępczości narkotykowej. Zaledwie miesiąc temu zatrzymali parę, która przemyciła z Hiszpanii do Polski w przyczepie kempingowej niemal 60 kilogramów marihuany, wartej blisko 4 miliony złotych .
Tym razem zapobiegli wprowadzeniu na rynek łącznie 25 kilogramów kokainy, heroiny oraz tabletek MDMA, wartych niemalże 9 milionów złotych.
Wielogodzinne analizy oraz czynności operacyjne, oparte o współpracę międzynarodową doprowadziły śródmiejskich kryminalnych do jednego z mieszkań na terenie Warszawy. Według ich ustaleń służyło ono jako specjalny magazyn oraz punkt przerzutowy środków odurzających. W środku po wcześniej skrupulatnie przygotowanej realizacji zatrzymali mężczyznę biorącego udział w narkotykowym procederze.
Wszystkie informacje zebrane przez policjantów potwierdziły się. W lokalu znaleźli torby wypełnione różnego rodzaju narkotykami. Wszystkie pomieszczenia oraz luksusowy samochód 37-latka zostały poddane szczegółowym oględzinom z udziałem technika kryminalistki oraz grupy dochodzeniowo-śledczej. Na miejscu pracował policyjny pies, wyszkolony w takim zakresie. Z uwagi na charakter sprawy do działań skierowano dodatkowe siły policyjne, które zapewniły m.in. bezpieczeństwo konwoju nielegalnych substancji oraz zatrzymanego do Komendy Rejonowej Policji Warszawa I.
W wyniku wszystkich czynności kryminalni z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego zapobiegli wprowadzeniu na rynek ponad 10 kilogramów kokainy, ponad 5 kg heroiny oraz blisko 10 kilogramów tabletek MDMA – co w przeliczeniu daje około 25 000 sztuk. Wartość narkotyków oszacowano na blisko 9 milionów złotych.
Policjanci w dalszym ciągu pracują nad sprawą. Ma ona charakter rozwojowy, a czynności oparte są o współpracę międzynarodową. Z ustaleń kryminalnych wynika, że narkotyki pochodzą krajów południowoeuropejskich oraz z Ameryki Południowej.
Zatrzymanego przewieziono do komendy przy ulicy Wilczej. Usłyszał zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości substancji odurzających oraz wprowadzania ich do obrotu. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola stosując wobec 37-latka tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.
To kolejne uderzenie śródmiejskich policjantów w warszawski narkobiznes. Ta sprawa pokazuje wielki profesjonalizm, skuteczność oraz zaangażowanie policjantów w zwalczaniu przestępczości narkotykowej.
Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola.
mł. asp. Jakub Pacyniak/ea / KS Policji
Więcej wiadomości z Mazowsza
Skok do wody na dawnej żwirowni zakończył się dramatem. 32-latek trafił śmigłowcem LPR do szpitala
Samochód staranował bariery przed ogrodzeniem cmentarza w Zakroczymiu
Motocyklista zderzył się z ciężarówką. Lądował śmigłowiec LPR
Jego łupem padły okulary i namioty
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób
Nocna kolizja w centrum Legionowa. Trzy osoby badane przez ratowników, droga była całkowicie zablokowana
Poważne zderzenie busa z motocyklem na DK62. Młody motocyklista trafił pod opiekę ratowników
Bus wjechał do rowu – 4 osoby ranne
Miał jechać 50, pędził 128 km/h. Surowa kara dla 35-latka
Nietrzeźwy kierujący skuterem nie zatrzymał się do kontroli
22-latek jechał pod wpływem narkotyków, miał przy sobie znaczne ilości mefedronu- trafił do aresztu
Wsiadł za kierownicę, mimo, że miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz straci uprawnienia na kolejne 3
Bez tablicy, bez uprawnień i z ponad 3 promilami!
Zarabiali na fikcyjnych sklepach internetowych – oszukali w ten sposób ponad 440 osób!





















