I Marecka Gala Sportu 2025

Marki - I Marecka Gala Sportu 2025

20 maja 2025 roku w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym odbyła się pierwsza, premierowa Marecka Gala Sportu. Wydarzenie zgromadziło licznych gości, w tym przedstawicieli władz miasta, gości honorowych, zawodników oraz mieszkańców, którzy wspólnie świętowali sukcesy lokalnego sportu. Swoją obecnością zaszczycili uświetnił wydarzenie  Lech Koziejowski, mistrz olimpijski w szermierce i Radosław Kawęcki, mistrza świata w pływaniu.

Cieszę się, że w Markach coraz więcej osób, zwłaszcza młodzieży, angażuje się w różne dyscypliny sportowe. Widać to nie tylko w rosnącym zainteresowaniu, ale także w sukcesach naszych sportowców, którzy pokazują, że ciężka praca i pasja mogą przynieść wielkie efekty, zarówno w kraju, jak i za granicą. To dla nas ogromna radość, że sport staje się tak ważnym elementem życia naszego miasta.” – podkreślił Jacek Orych, Burmistrz Miasta Marki.

Podczas gali Burmistrz Miasta Marki – Jacek Orych, Przewodnicząca Rady Miasta Marki – Marzena Wieczorek-Starczewska oraz mistrz świata – Radosław Kawęcki, wręczyli nagrody sportowe następującym zawodnikom:

1 Małgorzata Brysiak – judo
2 Aleksander Dąbrowski – piłka nożna
3 Agnieszka Maja Dołęgowska – rugby 7
4 Fabian Dudkiewicz – wushu kungfu
5 Oskar Grzegorzewski – tenis ziemny
6 Piotr Jaszczyk – dwubój nowoczesny
7 Aleksandra Kisiel – boks
8 Marta Kopczyńska – rugby 7
9 Magdalena Lewkowicz – boks
10 Antoni Majewski – boks olimpijski
11 Nina Oleszek – judo
12 Wiktoria Orzełowska – judo
13 Jakub Pawłowski – kickboxing
14 Paulina Perz – judo
15 Marek Rosa – badminton
16 Alicja Sowińska – ampfutbol
17 Natalia Śmigiera – lekkoatletyka
18 Aleksander Wieczorkiewicz – kolarstwo
19 Julia Wiśniewska – judo

Dodatkowo wyróżniono 15 zawodników, których wysiłek i sukcesy zostały uhonorowane na scenie.

Wydarzeniu towarzyszyły również występy artystyczne, które wprowadziły publiczność w doskonały nastrój. Ogromne emocje wzbudziły dynamiczne pokazy cheerleaderek z Akademii Pani Szafki, które zachwyciły energią i precyzją wykonania.

Nie zabrakło też elementów sportowego widowiska – szczególnym zainteresowaniem cieszył się efektowny pokaz szermierki przygotowany przez zawodnika i trenera – Pana Macieja Spławę-Neumana, który zaprezentował tradycyjne techniki walki oraz nowoczesne podejście do tej olimpijskiej dyscypliny.

I Marecka Gala Sportu 2025 była doskonałą okazją do podziękowania wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju sportu w naszym mieście. Wspólne świętowanie sukcesów oraz integracja społeczności lokalnej to fundamenty, na których opiera się przyszłość mareckiego sportu.

Więcej informacji z Marek

Marki - Czas na Nas 2026

Marki – Czas na Nas 2026

W Markach znów zabrzmią: emocje, wspomnienia i twórcza energia. Powraca festiwal „Czas na Nas” – wydarzenie, które udowadnia, że pasja do sztuki nie [...]
0 komentarzy
Marki - Rozstrzygnięcia zapadną we Wrocławiu

Marki – Rozstrzygnięcia zapadną we Wrocławiu

Dużo emocji i świetnej sportowej atmosfery – tak wyglądała druga runda Mistrzostw Polski Seniorów w korfballu! Zawody rozegrane zostały w ubiegły weekend w [...]
0 komentarzy
Marki - Modyfikacja tras dwóch linii L

Marki – Modyfikacja tras dwóch linii L

W związku z remontem ulicy Fabrycznej przy skrzyżowaniu z Aleją Piłsudskiego  od dnia 18 marca 2026 r. (środa) od początku kursowania linii dziennych [...]
0 komentarzy
Marki - Charytatywny Kiermasz Wielkanocny - wesprzyjmy dwie Agaty w walce z rakiem

Marki – Charytatywny Kiermasz Wielkanocny – wesprzyjmy dwie Agaty w walce z rakiem

W najbliższą sobotę (21 marca) zaprasza Was szkoła podstawowa nr 5 w Markach. W jej murach odbędzie się charytatywny kiermasz wielkanocny. Zwracamy się [...]
0 komentarzy
Marki - Zespół ds MWO rozpoczął prace

Marki – Zespół ds MWO rozpoczął prace

16 marca odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu ds. Mareckich Wniosków Obywatelskich (MWO). Ruszył też nabór wniosków. Zespół w tym roku będzie pracował w [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.