Ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie miał 52-latek, który wsiadał za kierownicę forda. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył najpierw w ogrodzenie, a następnie w drzewo. Podczas kontroli okazało się, że 52-latek nie ma prawa jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat więzienia.
W minioną sobotę (5.07) około godz. 14.40 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w m. Kondrajec Pański. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 52-letni kierowca forda stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie, a następnie w drzewo. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że 52-latek nie ma prawa jazdy. Pojazd został odholowany na parking strzeżony.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania autem na minimum 3 lata oraz grzywna do 60 tys. zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Odpowie również za jazdę bez uprawnień.
Nietrzeźwy kierowca to zawsze ogromne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu! Jeśli masz podejrzenia, że kierowca jest pijany – zawiadom policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Jazda na „podwójnym gazie” niesie za sobą, poza konsekwencjami prawnymi, przede wszystkim ryzyko spowodowania wypadku, którego skutki mogą być tragiczne i nieodwracalne.
asp. Magda Sakowska/ KPP w Ciechanowie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Ukrywał się od kary za przestępstwa seksualne wobec małoletniej – zatrzymali go kryminalni z Ostrołęki
Wybuch gazu w Starym Kraszewie. Jedna osoba poszkodowana, budynek poważnie uszkodzony
Akt oskarżenia w sprawie ataku psa na 11-latkę wracającą ze szkoły
Akt oskarżenia przeciwko rozbójnikowi z Ochoty
Pożar domu jednorodzinnego w Krubinie. Ogień objął cały budynek – jedna osoba poszkodowana
Ujęcie obywatelskie w Kluczewie. Kierowca miał blisko 3 promile
Dzięki czujności i szybkiej reakcji służb uratowano noworodka
Tymczasowy areszt dla sprawcy kradzieży rozbójniczej
Wchodzili do mieszkań pod pretekstem awarii – dwóch ,,hydraulików” tymczasowo aresztowanych
Pożar, który wstrząsnął Ząbkami. Biegli wskazali prawdopodobną przyczynę
Zderzenie dwóch ciężarówek na trasie ekspresowej
Złamał zakaz, miał narkotyki, a w domu amunicję. 26-latek usłyszał zarzuty.
Próbował uniknąć kontroli. 25‑latek bez uprawnień i z niesprawnym BMW zatrzymany przez grupę SPEED
Pożar sadzy w przewodzie kominowym. Strażacy zapobiegli tragedii

