Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał 22-latek zatrzymany przez żoliborskich policjantów po tym, jak zaatakował swoją partnerkę. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej, gróźb karalnych oraz wymuszenia rozbójniczego. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy zastosował wobec niego środki zapobiegawcze, w tym dozór Policji, zakaz zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz opuszczenia mieszkania w ciągu 24 godzin.
Policjanci z komisariatu na Żoliborzu interweniowali na ulicy Wojska Polskiego, gdzie według zgłoszenia, w parku miała znajdować się pobita kobieta.
Na miejscu mundurowi zastali pokrzywdzoną, która oświadczyła, że od kilku dni jej chłopak, będąc w ciągu alkoholowym, stosował wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną, szarpał ją za włosy, dusił oraz znieważał wulgarnymi słowami. Policjanci ustalili również, że mężczyzna stosując przemoc wszedł w posiadanie 3300 zł należących do kobiety. W niedalekiej odległości od miejsca interwencji policjanci zauważyli mężczyznę, który był sprawcą przemocy wobec kobiety. 22-latek został zatrzymany i przewieziony do żoliborskiego komisariatu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.
Po wytrzeźwieniu dochodzeniowcy z Żoliborza przedstawili mu zarzuty. Mężczyzna odpowie za znieważenie partnerki słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, naruszenie jej nietykalności cielesnej, kierowanie wobec niej gróźb karalnych oraz za wymuszenie rozbójnicze. Za te czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Prokurator Rejonowy zastosował wobec 22-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 50 metrów, zakazu kontaktowania się z nią w jakikolwiek sposób oraz nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego w ciągu 24 godzin.
Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.
podinsp. Elwira Kozłowska/JW / KS Policji
Więcej wiadomości z Mazowsza
Poważne utrudnienia na S7 w kierunku Warszawy. Ciężarówka uderzyła w bariery, a setki butelek zasypały jezdnię
Kryminalni zatrzymali dwóch poszukiwanych. Jeden wyszedł na spacer, drugi ukrywał się pod łóżkiem
Wypadek z udziałem motocyklisty w Skaryszewie
Zachodzące słońce miało go oślepić. Volkswagen potrącił dwoje pieszych na pasach
Przyszedł do komendy sprawdzić punkty karne. Okazało się, że jest poszukiwany
Dziecko na rowerze potrącone na przejściu dla pieszych. Służby ruszyły do akcji w Pomiechówku
Wakacje nad wodą. Chwila nieuwagi może mieć tragiczne konsekwencje
W środku nocy 9-latek uciekł z domu, aby wezwać pomoc. Natychmiastowa reakcja osoby zgłaszającej i policjantów przerwała dramat rodziny
Ukrywał się przed 7,5-letnim wyrokiem. 38-latek zatrzymany przy wsparciu policyjnych kontrterrorystów
Śmiertelne zdarzenie podczas prac polowych
Pijana kobieta uszkodziła kilka zaparkowanych samochodów i uciekła z miejsca
Odpowiedzą za rozbój w salonie gier
Lekceważył wyroki sądu i wsiadał za kółko po alkoholu. Zamiast aresztu – dozór Policji
Bajkowe karty, realne zarzuty

