W środę, 24 września 2025 roku, w miejscowości Cygów (gm. Poświętne, pow. wołomiński) doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. W wyniku zderzenia ucierpiały dwie osoby, którym natychmiast udzielono pomocy medycznej.
Tragiczny wypadek podczas wycinki drzewa. Nie żyje dziecko, które przygniótł konar.
Skoordynowane działania służb
Na miejsce zdarzenia skierowano znaczne siły ratownicze. Interweniowały dwa zastępy straży pożarnej – z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wołominie oraz miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Poświętnem. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym i wsparli działania medyczne do czasu przybycia zespołów ratownictwa.

Na miejscu działały również dwa zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego, które przejęły opiekę nad rannymi.
Ruch wstrzymany, policja bada przyczyny
Policjanci zabezpieczyli teren zdarzenia oraz prowadzili czynności wyjaśniające. Na czas działań ratunkowych i dochodzeniowych ruch na odcinku drogi, gdzie doszło do kolizji, został częściowo wstrzymany, co spowodowało krótkotrwałe utrudnienia dla kierowców.
Przyczyny i okoliczności zderzenia dwóch aut osobowych są przedmiotem postępowania prowadzonego przez funkcjonariuszy. Śledczy zbadają m.in. ewentualne przekroczenie prędkości, błędy kierowców, stan techniczny pojazdów oraz warunki drogowe w chwili wypadku.
Odpowiedzialna reakcja i sprawna logistyka
Jak podkreślają służby biorące udział w akcji, szybka mobilizacja i skoordynowane działania wszystkich zespołów ratunkowych pozwoliły na skuteczne opanowanie sytuacji oraz udzielenie pomocy ofiarom wypadku w krótkim czasie.
Fotorelację z miejsca zdarzenia udostępnili asp. sztab. Dariusz Rychta oraz mł. ogn. Marcin Duszny, dokumentując przebieg działań operacyjnych. Informacje operacyjne zostały przekazane przez st. str. Krystiana Jakóbisiaka / Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Tragiczny wypadek na lokalnej drodze. Samochód uderzył w drzewo i stanął w płomieniach – kierowca zginął na miejscu
Szokujące sceny w galerii handlowej. Nastolatki podżegały 13-latka do ataku na bezdomnego
Kontrole przewozów trwają. Zatrzymany Uzbek ścigany czerwoną notą Interpolu
Groźny wypadek w Żukowie pod Sochaczewem. Kierowca uderzył w słup i zaparkowany samochód, na miejscu lądował śmigłowiec LPR
Potężny łoś wpadł na samochód. Dramatyczny wypadek na DK53.
Dramatyczny wypadek na ulicy Szwedzkiej. Skuter zderzył się z samochodem – jedna osoba ranna
Usiłował zabić, groził siekierą, znieważył i napadł na policjantów. 52-latek tymczasowo aresztowany na 3 miesiące
Seria kolizji i wypadków na S8. Pięć zdarzeń przez ten sam błąd kierowców
Pijany sprawca kolizji, zatrzymany przez legionowskich policjantów
Ukrywał się przed karą za rozbój. Policjanci z Wieliszewa zatrzymali 42-latka
Płomienie i gęsty dym na posesji. Samochód spłonął w Zagościńcu.
Dramatyczny wypadek w Woli Rasztowskiej. Samochód wpadł do zbiornika wodnego, dwie osoby poszkodowane
Ogromny pożar zakładu stolarskiego w Nowych Lipinach. Nad miejscowością unosił się gęsty słup czarnego dymu.
Wieczorny pożar sadzy w kominie. Szybka interwencja strażaków zapobiegła większemu zagrożeniu.

