Wieczorna interwencja służb w Sochaczewie mogła zakończyć się znacznie tragiczniej. W poniedziałek, 23 marca około godziny 17:53, samochód osobowy z nieustalonych przyczyn zjechał z jezdni i z impetem uderzył w budynek mieszkalny przy ulicy Staszica. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe.
Nielegalny wyścig na S7. Dwóch kierowców odpowie za przestępstwo
Na zdjęciu widać skalę zdarzenia – rozbity pojazd zatrzymał się tuż przy ścianie budynku, a fragmenty elewacji i elementy konstrukcyjne zostały uszkodzone. Ulica na czas działań została częściowo zablokowana, a teren oświetlały niebieskie światła wozów strażackich i karetki pogotowia.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, kierujący pojazdem opuścił auto o własnych siłach. Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia, nie odniósł obrażeń wymagających hospitalizacji. To jednak nie zmienia faktu, że sytuacja była bardzo niebezpieczna – uderzenie w budynek mieszkalny zawsze niesie ryzyko dla osób znajdujących się w środku.
Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej, które zabezpieczyły teren, sprawdziły konstrukcję budynku oraz wyeliminowały ewentualne zagrożenia, m.in. związane z instalacjami. Obecne były również zespoły ratownictwa medycznego oraz inne służby.
informacja i zdjęcia Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie / Policja Mazowiecka
Z ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że 40-letni kierujący Fordem Focusem zjechał ze swojego pasa ruchu na chodnik, a następnie uderzył w budynek mieszkalny. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Uszkodzona została elewacja budynku.
Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 40-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu z powodu uszkodzeń powstałych w wyniku kolizji.
Dzisiaj mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za spowodowanie kolizji z budynkiem.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią jedno z najpoważniejszych zagrożeń na drodze. Piłeś? Nie jedź! Pamiętajcie, że nawet niewielka ilość alkoholu negatywnie wpływa na koncentrację, wydłuża czas reakcji, a przede wszystkim zaburza ocenę sytuacji na drodze. Reagujcie, jeśli jesteście świadkami jazdy pod wpływem alkoholu. Jeden telefon z informacją o podejrzeniu kierowania pod wpływem alkoholu może uratować czyjeś życie.
st. asp. Agnieszka Dzik / Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Pijany rowerzysta sprawcą kolizji drogowej
Niebezpieczny manewr motocyklisty doprowadził do groźnego zdarzenia. Kierowca jednośladu ukarany wysokim mandatem karnym
Blisko 130 kg krajanki tytoniowej zabezpieczone
Fałszywe prawo jazdy ujawnione podczas kontroli drogowej
Szybko zapomniał o swojej deklaracji
Ponad promil alkoholu i próba wręczenia 4 400 złotych łapówki – 57-latek w rękach policjantów
Tragiczny finał przejażdżki crossami. Nie żyje 18-latek.
19 wypadków na drogach Mazowsza w miniony weekend. 22 osoby ranne, 40 nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu
Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu w Sokołowie Podlaskim
Wypadek na DK57 w miejscowości Głódki
Gdy alkohol za kierownicą przejmuje kontrolę – niebezpieczna jazda z 2 promilami zakończona kolizją
Zdarzenie z udziałem motocyklisty – apel o rozwagę i przestrzeganie przepisów
Poszukiwany był zarówno 46-latek jak i użytkowane przez niego auto
Groźna kolizja na ul. Płockiej. Sprawca miał 3,5 promila

