Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielny wieczór, 14 czerwca, w miejscowości Nowa Mała Wieś w gminie Leoncin, w powiecie nowodworskim. Na drodze wojewódzkiej nr 575 samochód osobowy wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Mimo działań służb ratunkowych życia kierującej nie udało się uratować.
Zdarzenie miało miejsce około godziny 20:15. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 48-letnia kobieta kierująca fordem, z nieustalonych dotąd przyczyn, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem. Auto zjechało z jezdni, wpadło na pobocze, a następnie z dużą siłą uderzyło w przydrożne drzewo.

Siła uderzenia była ogromna. Przód pojazdu został poważnie zniszczony, a samochód zatrzymał się poza jezdnią, w rejonie zadrzewionego pobocza. Kierująca podróżowała autem sama.
Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. W działaniach uczestniczyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim oraz druhowie z OSP Leoncin i OSP Wilków Polski. Do wypadku zadysponowano także zespół ratownictwa medycznego, policję oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Niestety, mimo podjętych działań ratunkowych, życia 48-letniej kobiety nie udało się uratować. Kierująca zginęła na miejscu.
Droga wojewódzka nr 575 w rejonie zdarzenia była zabezpieczana przez służby. Strażacy prowadzili działania ratownicze i techniczne, zabezpieczyli rozbity pojazd oraz miejsce wypadku. Policjanci wykonali czynności procesowe, które mają pomóc w ustaleniu dokładnego przebiegu tragedii.
Przyczyny wypadku będą teraz szczegółowo wyjaśniane przez funkcjonariuszy. Śledczy będą ustalać, dlaczego kierująca straciła panowanie nad samochodem i zjechała z drogi. Pod uwagę brane będą między innymi warunki na jezdni, prędkość, stan techniczny pojazdu oraz inne okoliczności, które mogły mieć wpływ na przebieg zdarzenia.
To kolejny tragiczny wypadek, który pokazuje, jak niebezpieczne mogą być drogi przebiegające przez tereny niezabudowane, szczególnie tam, gdzie jezdnia prowadzi łukiem, a tuż przy poboczu rosną drzewa. W takich miejscach nawet chwila nieuwagi, utrata przyczepności albo zbyt duża prędkość mogą zakończyć się dramatem.
Policja i służby ratunkowe apelują do kierowców o szczególną ostrożność. Należy dostosowywać prędkość nie tylko do obowiązujących ograniczeń, ale również do ukształtowania drogi, warunków atmosferycznych, widoczności i stanu nawierzchni. Na drogach wojewódzkich i powiatowych, zwłaszcza poza obszarem zabudowanym, margines błędu bywa bardzo mały.
Dokładne okoliczności śmiertelnego wypadku w Nowej Małej Wsi wyjaśnią prowadzone czynności.
zdjęcia OSP w Leoncinie i PSP w Nowym Dworze Mazowieckim
Więcej wiadomości z Mazowsza
Korupcyjny układ w spółce kolejowej rozbity
Dwa groźnie wyglądające poranne zdarzenia na drogach powiatu płońskiego. Policjanci apelują o ostrożność
Groźne zderzenie na ul. Młynarskiej w Sochaczewie. Osobówka uderzyła także w miejski autobus
Ukradł rower, teraz słono za to zapłaci
Podejrzany o oszustwo usłyszał zarzut. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia
Podejrzewany o udział w zabójstwie Rosjanina w Białej Podlaskiej zatrzymany pod Warszawą
Rutyna za kierownicą mogła zakończyć się tragedią
Po alkoholu ruszyli w drogę – do domu musieli wrócić już pieszo
Pobił pasażera i usiadł spokojnie obok. Poznajesz napastnika? Zadzwoń!
Ogromny pożar budynku w Kukawkach. Strażacy walczyli z ogniem do późnego wieczora
18 lat więzienia za zabójstwo ojca. Tragiczny finał rodzinnej awantury w Ostrowi Mazowieckiej
Przekroczył prędkość o 58 km/h w obszarze zabudowanym – stracił prawo jazdy
14-latek na hulajnodze elektrycznej uderzył w tył samochodu
Łoś wtargnął na drogę pod Płońskiem. Volkswagen rozbity, kierowca trafił do szpitala

