Po interwencji policji i obrońców zwierząt psy trafiły pod właściwą opiekę

Garwolińscy policjanci otrzymali informację, że na jednej z posesji na terenie gminy Garwolin znajdują się zaniedbane i chore zwierzęta. Interwencja policji i fundacji prozwierzęcej zakończyła się postawieniem właścicielce zarzutu znęcania się nad zwierzętami za co grozi do 5 lat więzienia. Przypominamy, że właściwa opieka nad zwierzętami, szczególnie w czasie upałów, jest obowiązkiem każdego właściciela.

Na przełomie maja i czerwca funkcjonariusze zostali powiadomieni przez wolontariusza fundacji prozwierzęcej o podejrzeniu przetrzymywania zwierząt w niewłaściwych warunkach. Na miejsce skierowano policjantów, którzy podjęli interwencję wspólnie z przedstawicielami fundacji oraz lekarzem weterynarii.

Na posesji w gminie Garwolin znajdowało się osiem psów. Zwierzęta były zaniedbane i w złej kondycji fizycznej. Weterynarz przeprowadził ich wstępne oględziny, a te w najgorszym stanie zostały niezwłocznie przekazane pod opiekę fundacji.

Właścicielką zwierząt okazała się 48-letnia mieszkanka powiatu garwolińskiego. Kobieta usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami poprzez utrzymywanie ich w stanie zaniedbania oraz niezapewnienie im niezbędnej opieki weterynaryjnej. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że każdy właściciel ma obowiązek zapewnić zwierzętom odpowiednie warunki bytowe. W okresie wysokich temperatur zaniedbanie może prowadzić do odwodnienia, przegrzania, a nawet śmierci czworonogów. Policjanci apelują o przestrzeganie podstawowych zasad:

  • Stały dostęp do świeżej, chłodnej wody. W upały miska powinna być uzupełniana nawet kilka razy dziennie.
  • Zapewnienie cienia i schronienia przed słońcem. Zwierzę nie może przebywać na pełnym nasłonecznieniu.
  • Unikanie długiego przebywania na uwięzi
  • Niezostawianie zwierząt w samochodzie – nawet przy uchylonych szybach temperatura w aucie rośnie błyskawicznie.
  • Reagowanie na zaniedbania. Każdy świadek niewłaściwego traktowania zwierząt powinien powiadomić policję lub organizacje prozwierzęce.

podkom. Małgorzata Pychner

tekst i zdjęcia Policja Mazowiecka

Więcej wiadomości z Mazowsza

Pies wbiegł pod rower, 12-latek wjechał pod auto. Dwa zdarzenia z udziałem cyklistów

Policjanci poszukują świadków potrącenia dziecka na rowerze

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Płocku prowadzą czynności w sprawie wypadku drogowego, do [...]
0 komentarzy
Makabryczny wypadek na DW631. Auto rozpadło się podczas dachowania. Trzy osoby walczą o życie w szpitalach

Motocyklista bez prawa jazdy, ale za to z sądowym zakazem kierowania trafił do szpitala. Z miejsca zdarzenia zabrał go śmigłowiec LPR

26-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego przekonał się, jak niebezpieczne mogą być konsekwencje lekceważenia przepisów i wsiadania za kierownicę bez prawa jazdy. Ponadto mężczyzna za [...]
0 komentarzy

Driftowanie zakończone utratą prawa jazdy i wysokim mandatem.

„Latanie bokiem” na publicznej drodze skończyło się surowym finałem dla młodego kierowcy z powiatu legionowskiego. W środowy wieczór w Wierzbicy policjanci błyskawicznie ukrócili [...]
0 komentarzy
Budowa II linii metra – wydano pozwolenia na użytkowanie wschodniego odcinka

Utrudnienia w kursowaniu pociągów linii metra M1

Z przyczyn technicznych pociągi linii metra M1 kursują na trasie Młociny – Politechnika. Trwa uruchamianie autobusowej linii Za Metro na trasie: kierunek Kabaty: Metro Politechnika 05 – Waryńskiego – Al. Armii [...]
0 komentarzy
Na hulajnodze elektrycznej jechał 63 km/h środkiem jezdni

Na hulajnodze elektrycznej jechał 63 km/h środkiem jezdni. Niebezpieczną jazdę przerwali policjanci

Brakiem wyobraźni i nieodpowiedzialnością wykazał się 16‑letni mieszkaniec Ostrołęki, który poruszał się hulajnogą elektryczną środkiem jezdni z prędkością aż 63 km/h. Nastolatek, mimo [...]
0 komentarzy

150 km/h na „siódemce”. Kierowca miał sądowy zakaz i cofnięte uprawnienia

Przekroczenie prędkości o 50 km/h to poważne naruszenie przepisów. Gdy jednak za kierownicą siedzi osoba, która w ogóle nie powinna prowadzić pojazdu, sprawa [...]
0 komentarzy
Dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość poza obszarem zabudowanym

Dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość poza obszarem zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego węgrowskiej komendy zatrzymali kierującego pojazdem Renault, który dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość poza obszarem zabudowanym. Mężczyzna jechał 140 km/h w [...]
0 komentarzy

Po interwencji policji i obrońców zwierząt psy trafiły pod właściwą opiekę

Garwolińscy policjanci otrzymali informację, że na jednej z posesji na terenie gminy Garwolin znajdują się zaniedbane i chore zwierzęta. Interwencja policji i fundacji [...]
0 komentarzy

Trzech kierowców odpowiedziało za driftowanie [wideo]

Trzech kierowców, trzy samochody, jedno miejsce i ten sam finał. Motoryzacyjne popisy na jednej z ulic w Górze Kalwarii zakończyły się wysokimi mandatami, [...]
0 komentarzy
„Kobra” się nie zatrzymuje, po raz kolejny w akcji

„Kobra” się nie zatrzymuje, po raz kolejny w akcji

Operacyjni z „Kobry” wspólnie z policjantami CBŚP wspierani przez kryminalnych z komisariatu w Wesołej zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzieże z włamaniem 6 pojazdów. [...]
0 komentarzy

Odpowie za usiłowanie zabójstwa swojego kuzyna

Po udzieleniu pomocy pokrzywdzonemu mężczyźnie, grodziscy policjanci zatrzymali 65-latka, który zadał mu cios nożem. Jak ustalili funkcjonariusze, ta niebezpieczna sytuacja była efektem kłótni [...]
0 komentarzy
Kradł by dorobić - kieszonkowca zatrzymali kryminalni

Kradł, by dorobić – kieszonkowca zatrzymali kryminalni

44-letni mieszkaniec Radomia przyjeżdżał do Warszawy i kradł. Jego ofiarami padali pasażerowie jednej linii autobusu miejskiego. Zatrzymali go kryminalni z komendy na Pradze [...]
0 komentarzy
Zostawili go nocą przy trasie S61. 37-latek zmarł z wychłodzenia. Jest akt oskarżenia

Zostawili go nocą przy trasie S61. 37-latek zmarł z wychłodzenia. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej zakończyła śledztwo w sprawie śmierci 37-letniego Michała P., mieszkańca Łomży. Mężczyzna został odnaleziony martwy w głębokim rowie w [...]
0 komentarzy
Ford uderzył w drzewo, kierująca zginęła na miejscu. Policja apeluje do świadków

Ford uderzył w drzewo, kierująca zginęła na miejscu. Policja apeluje do świadków

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim poszukują świadków wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło 14 czerwca br., około [...]
0 komentarzy
Pijany rowerzysta sprawcą kolizji drogowej

Pijany rowerzysta sprawcą kolizji drogowej

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 58-letni rowerzysta, który wczoraj (22.06) na ul. Ciechanowskiej w Gąsocinie uderzył w pojazd Toyota. Mężczyzna nie [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.