Ruszają prace przygotowawcze w ramach budowy drugiego tunelu w Zielonce, łączącego ulicę Inżynierską z ulicą Leśną. Inwestorem przedsięwzięcia są PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Zakres inwestycji obejmuje:
- budowę dwóch wiaduktów kolejowych pod linią kolejową nr 29 oraz pod linią kolejową nr 449;
- budowę przejazdu nad ul. Kolejową;
- budowę odcinka drogi ul. Inżynierskiej;
- budowę odcinka drogi ul. Słowackiego;
- przebudowę skrzyżowań z ulicami: Piastowską, Staszica, Literacką;
- przebudowę urządzeń elektroenergetycznych, oświetleniowych, telekomunikacyjnych, kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej.
Zgodnie z informacją przekazaną od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., realizacja budowy tunelu wymaga:
– usunięcia drzew i krzewów zlokalizowanych na terenie inwestycji kolidujących z wykonaniem robót budowlanych,
– zabezpieczenia przed uszkodzeniami na okres wykonywania robót drzew adaptowanych w obrębie terenu budowy,
– wykonania, w miarę zaistniałych potrzeb, cięć technicznych drzew adaptowanych oraz cięć pielęgnacyjnych i ewentualnie innych zabiegów pielęgnacyjnych koniecznych do zapewnienia właściwego stanu zdrowotnego oraz estetyki drzew.
W związku ze zbliżającym się okresem lęgowym ptaków, Wykonawca od czwartku 18 lutego przystąpi do wycinki drzew, które znajdują się na terenie inwestycji i które kolidują z projektem (wzdłuż ulicy Leśnej i przy ul. Inżynierskiej.
Wycinka będzie prowadzona w ramach specustawy, co oznacza, iż inwestor nie ma obowiązku uzyskania decyzji Burmistrza Miasta Zielonka zezwalającej na wycinkę drzew.
Więcej informacji z Zielonki
Dwa srebrne medale dla UKS Bankówka Zielonka na Mistrzostwach Polski 3 vs 3
Zielonka – Porządkowanie miasta po zimie
Zielonka – Miejska dotacja do 5000 zł na przyłącze gazowe. Trwa nabór wniosków
Zielonka – Pierwsza w tym roku zbiórka tekstyliów
Zielonka – Informacja o unieważnieniu planu dla rejonu ul. Podleśnej
Zielonka – budynek nowego żłobka nabiera kolorów
Zielonka – Marcowa Zielona Sobota w PSZOK
Zielonka – Wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem
Policjanci podczas legitymowania 45- latka ujawnili narkotyki
