W maju 2021 r burmistrz Jacek Orych i skarbnik Beata Orczyk podpisali w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę, dzięki której nasze miasto uzyskało wsparcie z Unii Europejskiej.
Chodzi o pokrycie części wydatków związanych z zagospodarowaniem wód opadowych i roztopowych, przede wszystkim z zakresu budowy kanalizacji deszczowej oraz modernizacji rowów melioracyjnych. 30 grudnia na konto mareckiego ratusza wpłynęły pierwsze pieniądze z tego tytułu. Otrzymaliśmy 2 669 512 zł i 70 gr z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko
– Odzyskaliśmy część pieniędzy, które przeznaczyliśmy na takie inwestycje drogowe jak np. budowa ciągu Jowisza-Marsa-Saturna. Mam nadzieję, że uzyskamy kolejne dotacje dotyczące tego zakresu. Przed nami kolejne przedsięwzięcia, obejmujące budowę kanalizacji deszczowej. Z tego źródła sfinansujemy też nasz marecki plan adaptacji do zmian klimatu. Składam serdecznie podziękowania pracownikom Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za współpracę przy rozliczaniu złożonych inwestycji kanalizacyjnych i melioracyjnych, a także pracownikom oraz współpracownikom naszego ratusza, którzy postarali się o dofinansowanie i starają się o kolejne! Brawo Wy ? dobra robota ? napisał na FB burmistrz Jacek Orych.
Więcej informacji z Marek
Marki – Krajowy Trening Pierwszej Pomocy
250 tys. zł dla Marek na remont dachu sali gimnastycznej
Marki – Akcja sterylizacja 2026
Marki – ogłoszono konkursy na dyrektora przedszkola miejskiego oraz dyrektora szkoły Podstawowej
Marki – Wymiana wodomierzy
Marki – „Noc Kupały – 2026”
Marki – 9. Zlot Pojazdów Zabytkowych „ODJAZD”
Marki – Koncert obok ciuchci – bez biletów, na gapę!
Młodzi tancerze opanowali parkiet w Markach. W turnieju wystąpiło ponad 250 uczestników
