Zielonka – trwa wymiana oświetlenia na osiedlu WITUŚ

Rozpoczęła się modernizacja oświetlenia w osiedlu WITUś. Demontowane są stare słupy, a w ich miejsce pojawi się nowoczesne i energooszczędne oświetlenie.

Miastu udało się pozyskać dotację w wysokości  ponad  55 tys. zł  ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Uzyskane dofinansowanie pozwoli na pokrycie prawie 30% kosztów modernizacji.

Osiedle to ma szczególny charakter i klimat. Ze względu na gęstą zabudowę jednorodzinną i dużo zieleni w tej okolicy, zdecydowano się na montaż lamp typu parkowego.

Wykonawca ma zadanie wymianę starych słupów na nowe wraz z nowymi oprawami. W sumie będzie ich  59. Oświetlenie LEDowe to nie tylko mniejsze koszty eksploatacyjne, ale również niższa emisja ciepła. Kolejnym elementem ważnym z perspektywy dbania o środowisko jest fakt, iż nowe lampy nie będą zakłócać nocnego trybu życia zwierząt.

Osiedle WITUŚ to kolejny etap modernizacji oświetlenia ulicznego w Zielonce. W latach 2019-2022, w ramach wymiany starego, sodowego oświetlenia na nowe, energooszczędne typu LED wymieniliśmy już 391 oprawy.

 

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - Stypendia i nagrody sportowe – wnioski do 22 grudnia

Zielonka – Stypendia i nagrody sportowe – wnioski do 22 grudnia

Do 22 grudnia mieszkańcy miasta mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów i nagród sportowych na rok 2026. Stypendia to jedna z form wsparcia  [...]
0 komentarzy
Zielonka - Kolejne defibrylatory

Zielonka – Kolejne defibrylatory

Zielone skrzynki z defibrylatorami są stałym elementem naszego miejskiego krajobrazu. Defibrylator AED to urządzenie medyczne, które może uratować życie osobie nieprzytomnej zanim zjawi [...]
0 komentarzy
Zielonka - Zielona sobota z choinką

Zielonka – Zielona sobota z choinką

Przed świętami Bożego Narodzenia w wielu domach praca wre. Wybór prezentów, pieczenie pierników i… porządki. Teraz dzięki „Zielonej sobocie z choinką” pozbywanie się [...]
0 komentarzy
Zielonka - Środki dla osób z niepełnosprawnością na 2026 rok

Zielonka – Środki dla osób z niepełnosprawnością na 2026 rok

Większa aktywność, samodzielność i niezależność – to właśnie dla osoby z niepełnosprawnością oznacza asystent osobisty. Wsparcie asystenta pozwala lepiej funkcjonować w codziennym życiu. [...]
0 komentarzy
Zielonka - Oddajesz krew – ratujesz życie

Zielonka – Oddajesz krew – ratujesz życie

Jest bezcenna, ratuje życie, ale nie da się jej wyprodukować. Mowa o krwi. 30 listopada, w niedzielę, odbędzie się ostatnia w tym roku [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.