Prace przy węźle ,,S8 Wołomin” już trwają

Zgodnie z zapowiedziami, 5 października br., na wiadukt przy węźle „Wołomin” weszła ekipa remontowa firmy COLAS, która dokona niezbędnych napraw na samym wiadukcie. Wymienione zostaną m.in.  bariery dźwiękochłonne, firma przeprowadzi montaż i przegląd oświetlenia oraz uzupełnieni oznakowanie pionowe – informuje Adam Lubiak, starosta wołomiński.

Od kilku dni pracownicy Wydziału Dróg Powiatowych  intensywnie pracują przy wiadukcie na węźle „Wołomin”, wykonując m.in.: naprawę i uzupełnienie elementów brukarskich, czyszczenie i udrażnianie kanalizacji deszczowej wraz z montażem kratek do wpustów deszczowych.
– W ubiegłym tygodniu spotkałem się z przedstawicielami wykonawcy, którzy zapewnili o wykonaniu prac do końca października br. Następnie odbędą się odbiory techniczne i dopuszczenie wiaduktu do ruchu. Remont zdewastowanego w ostatnich latach przez wandali węzła jest niezbędny do pełnego oddania do użytkowania łącznika do trasy S8. Koszt prac wyniesie 1,6 mln zł, z czego Powiat zabezpieczył 500 tys. zł, a 1,1 mln zł pochodzi ze wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego, o które wystąpiłem kilka miesięcy temu.
Współpraca w tym zakresie jest niezwykle ważna, gdyż to właśnie samorząd województwa ukończył w ostatnich miesiącach budowę drogi dojazdowej do istniejącego węzła „Wołomin”, który nie został jednak otwarty z powodu dewastacji wiaduktu przy węźle. Pomimo podjętych przez nas rozmów i wspólnych uzgodnień z MZDW, nie udało się połączyć czasowo budowy drogi dojazdowej z remontem wiaduktu, o co zabiegałem przez ponad rok. Jednak w końcu przed nami szczęśliwy finał tej sprawy – poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych Starosta Powiatu Wołomińskiego.

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Marki - Rekord goni rekord

Marki – Rekord goni rekord

Po raz pierwszy w naszej historii w ciągu doby wtoczyliśmy do sieci ponad 8,5 tys. m. sześć. Markowej Wody. Po dniach chłodu nadeszła [...]
0 komentarzy
Tragedia na gliniankach w Zielonce. Utonął nastolatek

Tragiczny finał kąpieli na gliniankach w Zielonce. Utonął nastolatek.

Dramatyczne popołudnie w Zielonce w powiecie wołomińskim. Na terenie glinianek doszło do tragicznego zdarzenia nad wodą. Podczas kąpieli w niestrzeżonym akwenie życie stracił [...]
0 komentarzy
Tragiczny finał przejażdżki crossami. Nie żyje 18-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego

Tragiczny finał przejażdżki crossami. Nie żyje 18-latek.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałkowy wieczór, 22 czerwca, w okolicach miejscowości Charzyny w gminie Raciąż. W zdarzeniu uczestniczyły dwa motocykle typu cross. [...]
0 komentarzy
Duczki świętują 500 lat historii

Duczki świętują 500 lat historii

Nie każda miejscowość może opowiedzieć o sobie historię liczącą pół tysiąca lat. Duczki mogą  i zrobiły to w sposób, który połączył uroczysty charakter [...]
0 komentarzy
Roboty drogowe na trasie Chrzęsne – Sulejów – Jadów

Roboty drogowe na trasie Chrzęsne – Sulejów – Jadów

22 czerwca 2026 r. rozpoczęły się prace związane z wykonaniem nowej nakładki asfaltowej na drodze powiatowej. Roboty obejmą odcinki: Chrzęsne – Sulejów – [...]
0 komentarzy

2 przemyślenia nt. „Prace przy węźle ,,S8 Wołomin” już trwają

  1. To ciekawe czy tym razem zdążą otworzyć drogę zanim znowu debile ja zwariują

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.