Zgodnie z zapowiedziami, 5 października br., na wiadukt przy węźle „Wołomin” weszła ekipa remontowa firmy COLAS, która dokona niezbędnych napraw na samym wiadukcie. Wymienione zostaną m.in. bariery dźwiękochłonne, firma przeprowadzi montaż i przegląd oświetlenia oraz uzupełnieni oznakowanie pionowe – informuje Adam Lubiak, starosta wołomiński.
Od kilku dni pracownicy Wydziału Dróg Powiatowych intensywnie pracują przy wiadukcie na węźle „Wołomin”, wykonując m.in.: naprawę i uzupełnienie elementów brukarskich, czyszczenie i udrażnianie kanalizacji deszczowej wraz z montażem kratek do wpustów deszczowych.
– W ubiegłym tygodniu spotkałem się z przedstawicielami wykonawcy, którzy zapewnili o wykonaniu prac do końca października br. Następnie odbędą się odbiory techniczne i dopuszczenie wiaduktu do ruchu. Remont zdewastowanego w ostatnich latach przez wandali węzła jest niezbędny do pełnego oddania do użytkowania łącznika do trasy S8. Koszt prac wyniesie 1,6 mln zł, z czego Powiat zabezpieczył 500 tys. zł, a 1,1 mln zł pochodzi ze wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego, o które wystąpiłem kilka miesięcy temu.Współpraca w tym zakresie jest niezwykle ważna, gdyż to właśnie samorząd województwa ukończył w ostatnich miesiącach budowę drogi dojazdowej do istniejącego węzła „Wołomin”, który nie został jednak otwarty z powodu dewastacji wiaduktu przy węźle. Pomimo podjętych przez nas rozmów i wspólnych uzgodnień z MZDW, nie udało się połączyć czasowo budowy drogi dojazdowej z remontem wiaduktu, o co zabiegałem przez ponad rok. Jednak w końcu przed nami szczęśliwy finał tej sprawy – poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych Starosta Powiatu Wołomińskiego.
Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego
Tragiczny finał przejażdżki crossami. Nie żyje 18-latek.
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałkowy wieczór, 22 czerwca, w okolicach miejscowości Charzyny w gminie Raciąż. W zdarzeniu uczestniczyły dwa motocykle typu cross.
[...]
0 komentarzy
Duczki świętują 500 lat historii
Nie każda miejscowość może opowiedzieć o sobie historię liczącą pół tysiąca lat. Duczki mogą i zrobiły to w sposób, który połączył uroczysty charakter
[...]
0 komentarzy
Roboty drogowe na trasie Chrzęsne – Sulejów – Jadów
22 czerwca 2026 r. rozpoczęły się prace związane z wykonaniem nowej nakładki asfaltowej na drodze powiatowej. Roboty obejmą odcinki: Chrzęsne – Sulejów –
[...]
0 komentarzy
Marki – Brąz Mistrzostw Polski dla mareckiej badmintonistki
Za nami 62. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie, które w dniach 18-21 czerwca odbyły się w Łodzi. Najważniejszą informacją dla całej rodziny
[...]
0 komentarzy
Marcovia Mistrzem Polski w beach korfballu
20 czerwca, w samym sercu Warszawy, na plaży Poniatówka, marecka drużyna po raz kolejny udowodniła, że należy do absolutnej krajowej czołówki. W niezwykle
[...]
0 komentarzy





To kiedy otwarcie węzła?
To ciekawe czy tym razem zdążą otworzyć drogę zanim znowu debile ja zwariują