Policjanci ze stołecznej drogówki zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Wpadł, bo uszkodził trzy zaparkowane pojazdy, mając blisko promil alkoholu w organizmie. Jazda w stanie nietrzeźwości, to jednak nie wszystko, bowiem okazało się, że mieszkaniec stolicy nie może kierować pojazdami, gdyż na swoim koncie ma dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Do zatrzymania mężczyzny doszło kilka dni temu po 15:30 na ulicach Gotarda/Bokserskiej po informacji od świadków, że kierujący BMW uszkodził trzy zaparkowane pojazdy. Okazało się, że kierowca BMW jadąc ul. Gotarda w kierunku ul. Bokserskiej, nie tylko uszkodził swój samochód, ale również zarysował powierzchnię lakierniczą forda, mazdy i opla, pojazdów zaparkowanych na osiedlowej uliczce.
Podczas badania alkomatem na miejscu zdarzenia, okazało się, że kierujący BMW 43-latek ma w organizmie blisko promil alkoholu. Jazda na „podwójnym gazie” to jednak nie jedyne przestępstwo, jakiego się dopuścił, gdyż po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że sąd w 2020 roku, wydał już wobec mężczyzny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Jak widać skazany, zlekceważył sądowe postanowienia oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz naruszenia zakazu sądowego, za co może zostać skazany przez sąd nawet na 5 lat więzienia oraz wysoką grzywnę. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem mokotowskiej prokuratury.
Policja dziękuje zgłaszającym świadkom za bardzo świadomą i odpowiedzialną postawę w związku z tym, że powiadomili mundurowych o nietrzeźwy kierującym. Z pewnością zapobiegli w ten sposób ewentualnym negatywnym skutkom i zagrożeniu, do którego mogło dojść na drodze.
Źródło: KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów
Więcej wiadomości z Mazowsza
Czołowe zderzenie osobówek w Cybulicach Małych
Nieprawidłowy transport zatrzymany na S8
Obiecali uniwersalną protezę zębową. Przysłali zabawkowe zęby
Osobówka ścięła latarnię i wylądowała w rowie
Kradli jednoślady – złodziejski duet namierzony i zatrzymany
Trzech poszukiwanych mężczyzn zatrzymanych tego samego dnia
Pożar samochodu w Zielonce
Czarna seria wypadków z udziałem pieszych
Pożar pustostanu w Turowie
Pies przetrzymywany w brudzie, odchodach, w stanie rażącego wychudzenia i bez pokarmu, chory i pozbawiony opieki weterynaryjnej
Udaremniony przemyt papierosów balonem
Brawurowa prędkość i niebezpieczne manewry kierowców na S7
Nie wolno strzelać do dzików – przypomnienie zasad bezpieczeństwa
Poważny wypadek z udziałem trzech pojazdów. 18-latek trafił do szpitala śmigłowcem LPR
