Marki – ekogroszek już jedzie ze Śląska

ROZPOCZĄŁ SIĘ SEZON GRZEWCZY - OSTRZEGAMY PRZED OSZUSTWAMI „NA OPAŁ”

Długo wyczekiwany przez mieszkańców ekogroszek w końcu zmierza do Marek. Dziś odbyła się pierwsza z zaplanowanych dostaw tego sortymentu.

Awizację na ekogroszek składaliśmy na początku stycznia br., najwcześniej dostępny termin był dopiero 15 lutego br. Dziś bez problemów w kopalni KWK Piast-Ziemowit Ruch Wola odbył się załadunek. Kolejne transporty odbędą się 16, 20 i 23 lutego – zaznacza Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza.

Poniżej przedstawiamy zaktualizowany harmonogram planowanych dostaw węgla z Polskiej Grupy Górniczej S.A. – stan na 15 lutego 2023 roku (w nawiasie wskazano kopalnię, z której będzie dostawa oraz rodzaj sortymentu):

  • 12.01.2023 (KWK Staszic – orzech) – zrealizowana,
  • 13.01.2023 (KWK Staszic – orzech) – zrealizowana,
  • 16.01.2023 (KWK Staszic – orzech) – zrealizowana,
  • 19.01.2023 (KWK Staszic – orzech) – zrealizowana,
  • 23.01.2023 (KWK Staszic – orzech) – zrealizowana,
  • 25.01.2023 (KWK Staszic – orzech) – zrealizowana,
  • 10.02.2023 (KWK Wesoła – kostka) – zrealizowana,
  • 13.02.2023 (KWK Wesoła – kostka) – zrealizowana,
  • 15.02.2023 (KWK Piast-Ziemowit Ruch Wola – karlik ekogroszek) – zrealizowana,
  • 16.02.2023 (KWK Piast-Ziemowit Ruch Wola – karlik ekogroszek),
  • 20.02.2023 (KWK Piast-Ziemowit Ruch Wola – karlik ekogroszek),
  • 23.02.2023 (KWK Piast-Ziemowit Ruch Wola – karlik ekogroszek),
  • 27.02.2023 (KWK Staszic – orzech),
  • 28.02.2023 (KWK Staszic – orzech).

Pod koniec stycznia wystąpiliśmy do Polskiej Grupy Górniczej S.A. o zwiększenie zamówienia na kostkę i orzech, niestety nadal czekamy na odpowiedź – zaznacza Marcin Skrzecz, naczelnik wydziału ochrony środowiska.


Sprzedażą węgla w imieniu Gminy Miasto Marki zajmuje się:

Kabo Trans Bogdan Kamiński z siedzibą przy ul. Chudoby 3 w Warszawie (tel. 603 500 173).

Dany rodzaj dostępnego węgla (karlik ekogroszek lub orzech lub kostka) będzie sprzedawany za 1 900,00 zł za tonę (koszt transportu ze składu węgla do mieszkańców pokrywają mieszkańcy).


WAŻNE: informacja z Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach dot. m.in. zmiany ilości i zmiany sortymentów: LINK.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z OPS:

22 761 91 77


Według danych zawartych na stronie internetowej PGG sortymenty, jakie ma otrzymać Gmina Miasto Marki, mają następujące uziarnienie:

  • karlik ekogroszek: uziarnienie 6-25 mm,
  • orzech: uziarnienie 25-80 mm,
  • kostka: uziarnienie 80-200 mm.

 

Więcej informacji z Marek

Bezpłatne zajęcia Zumby z Marecką Kartą Mieszkańca

Bezpłatne zajęcia Zumby z Marecką Kartą Mieszkańca

Od 10 lutego rusza nowa edycja bezpłatnych zajęć Zumba Fitness® dla posiadaczy Mareckiej Karty Mieszkańca. Zajęcia odbywać się będą bez zmian organizacyjnych: termin: [...]
0 komentarzy
Marki - Bezpłatne warsztaty dla młodzieży

Marki – Bezpłatne warsztaty dla młodzieży

Fundacja Safe Spot, (TU) jesteś bezpieczny zaprasza młodzież w wieku 10-16 lat na bezpłatne warsztaty, które odbędą się w przestrzeni CAF3 przy ul. [...]
0 komentarzy
Marki - Białystok zdobyty!

Marki – Białystok zdobyty!

Po emocjonującym pojedynku WWL Badminton Marcovia Marki przywiózł 2 punkty z Podlasia. Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwy pojedynek z medalistą ubiegłorocznej Ekstraligi [...]
0 komentarzy
Marki - Konkurs ofert - przedszkola dla trzylatków

Marki – Konkurs ofert – przedszkola dla trzylatków

Zapraszamy przedszkola niepubliczne do wzięcia udziału w konkursie ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego. Zadanie polega na zapewnieniu dzieciom w [...]
0 komentarzy

Marecki Klub Kobiet z Pasją zaprasza na XI edycję imprezy dedykowanej wszystkim Paniom z miasta Marki. SZMINKA 2026

„Proszę się nie poddawać. Nigdy w życiu!” – to hasło pod jakim w tym roku odbędzie się jedenasta edycja Konwentu Kobiet SZMINKA, organizowanego [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.