Zimowy Poland Bike Marathon w Otwocku

Zimowy Poland Bike Marathon w Otwocku

To było mocne otwarcie! Kolarski peleton Poland Bike, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, na inaugurację sezonu zimowego wybrał się do Otwocka. Frekwencja imponująca. Prawie 250 kolarzy na rowerach górskich wzięło udział w zawodach Zimowy Poland Bike Marathon. Kolejny raz bazą zawodów Poland Bike był otwocki „Medyk”, renomowana Medyczna Szkoła Policealna w Otwocku.

– „Miasto z dobrym klimatem”, czyli Otwock to jest marka Poland Bike – mówi Grzegorz Wajs, organizator imprez Poland Bike. – W naszym głównym cyklu LOTTO Poland Bike Marathon odwiedzaliśmy Otwock już dziesięć razy, ale zimą byliśmy tu dopiero drugi raz. Świetna frekwencja, bo warunki nie były łatwe. Kolarze kolejny raz udowodnili, że są prawdziwymi twardzielami i dla nich niska temperatura nie jest przeszkodą do ścigania.

Kolarze na rowerach górskich rywalizowali na trzech dystansach w lasach otwockich, znajdujących się w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. To teren bardzo ceniony od lat przez amatorów MTB, jak na Mazowsze dość pofałdowany, pełen pięknych i zarazem technicznych odcinków.

Na trasie MAX (36,5 km) wygrał Michał Glanz (JBG2 Team), wyprzedzając Patryka Białka (KK Catena Wyszków) i Tomasza Cybulę (Predatory), a wśród kobiet zwyciężyła Krystyna Żyżyńska-Galeńska, przed Sylwią Tkaczyk (obie z Damovo Bike Team) i Karoliną Pacek (Stajnia Rowerowa Team).

Dystans MINI (18,5 km) najszybciej pokonał Kamil Maciejewski (Daleszyce), przed Adamem Gardulskim (Rafbike Cycling Team), a trzeci był Anthony McFarlane (FTI Racing Team); natomiast w gronie kobiet triumfowała Oliwia McFarlane (FTI Racing Team), przed Klarą Troficką (Bike Expo Narodowy Team) i Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na trasie FAN (8 km). Wśród chłopców triumfował Dawid Kaszewski, przed Ksawerym Wolańskim (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Igorem Kotlengą (Jabłonna), a w rywalizacji dziewcząt wygrała Karolina Piętka, przed Hanną Piętką (obie z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Kamilą Bernady (Warszawa).

Partnerami Zimowego Poland Bike Marathon w Otwocku były Miasto Otwock, Starostwo Powiatowe w Otwocku, Medyczna Szkoła Policealna w Otwocku i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawowali Prezydent Miasta Otwocka, Starosta Otwocki i Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Kolejne kolarskie wyścigi na rowerach górskich już w najbliższą niedzielę 12 marca. Tym razem Zimowy Poland Bike Marathon zawita do podwarszawskich Marek. Zapraszamy!

Więcej na www.zimowy.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Zimowy Poland Bike Marathon w Otwocku

Zimowy Poland Bike Marathon w Otwocku

Zimowy Poland Bike Marathon w Otwocku

Zimowy Poland Bike Marathon w Otwocku

 

Więcej informacji z Mazowsza

Rusza wymiana dylatacji na moście w Broku. Kierowców czekają utrudnienia na DK50

Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 50 muszą przygotować się na czasowe utrudnienia w ruchu. Od 12 do 22 maja prowadzone będą prace związane [...]
0 komentarzy
10 maja 2026. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Gminy Nadarzyn

10 maja 2026. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Gminy Nadarzyn

Kierunek zachodnie Mazowsze! W niedzielę 10 maja 2026 podwarszawska gmina Nadarzyn będzie areną rywalizacji peletonu na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon. Biuro [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od  6 do 11 maja planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i Sokołowskiego. [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Legionowskim i Nowodworskim

W dniach od 5 do 11 maja planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Legionowskiego i Nowodworskiego. Tragiczny bilans majówki [...]
0 komentarzy

Zdobądź Twierdzę Modlin

Weekend majowy to tradycyjna inauguracja sezonu turystycznego w Twierdzy Modlin. Ten sezon będzie wyjątkowy, gdyż wiąże się z obchodami 220-lecia budowy tej fortyfikacji. [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.