Remont ulicy Długiej postępuje szybkimi krokami. Powstał kolejny odcinek chodnika dla pieszych na odcinku od ulicy Dąbrowskiego do alei Piłsudskiego, zakończono też budowę 28 nowych miejsc parkingowych.
Ulica Długa z każdym dniem nabiera coraz bardziej wyrazistego, nowego kształtu. Wykonawca zakończył już budowę chodników dla pieszych i zjazdów (DW 631).
W minionym tygodniu zakończone zostały również prace przy budowie parkingu na placu przy tzw. garażach, przy skrzyżowaniu z aleją Piłsudskiego. Parking został wykonany na gruncie należącym do Miasta Zielonka, do granicy z pasem drogowym drogi wojewódzkiej. Dzięki tej realizacji powstanie zorganizowany i oświetlony parking dla 28 samochodów. To bardzo oczekiwana inwestycja, która pozwoli na wygodne parkowanie aut w tej okolicy.
Od strony ul. Lipowej wykonano przecisk pod jezdnią, którym odprowadzane będą wody opadowe z części ul. Długiej.
Zbudowany został też ostatni fragment sieci kanalizacji deszczowej, łączącej ul. Długą, Lipową i Wolności. W najbliższym czasie prace drogowe skoncentrują się na fragmentach ulic Lipowej i Wolności, dochodzących do skrzyżowania z ul. Długą.
Prace postępują tak szybko, że możliwe jest wcześniejsze, niż planowano zakończenie budowy. Już wkrótce będzie można cieszyć się zupełnie nową odsłona ulicy.
Źródło: UM Zielonka
Więcej informacji z Zielonki
Zielonka – 24 marca rusza intensywny etap przebudowy ul. Ossowskiej i czasowa organizacja ruchu
Zielonka – Czasowa zmiana trasy linii L40 od 18 marca
Zielonka – Twórcza i charytatywna niedziela
Dwa srebrne medale dla UKS Bankówka Zielonka na Mistrzostwach Polski 3 vs 3
