Policjanci z Ostrołęki zatrzymali kierowcę, który doprowadził do zderzenia z fordem, po czym rozbitym samochodem uciekł z miejsca. Gdy policjanci go znaleźli, próbował uciekać pieszo. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
W sobotę wieczorem dyżurny ostrołęckich policjantów został poinformowany o zdarzeniu drogowym na ul. I AWP. Osoba zgłaszająca dodała, że kierujący vw jadąc z dużą prędkością uderzył forda, którym się poruszała i uciekł z miejsca.
Dyżurny skierował na miejsce policjantów do obsługi zdarzenia, a innych mundurowych do poszukiwania sprawcy kolizji. Policjanci w Janowie na poboczu drogi zauważyli mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi sprawcy kolizji. Obok stało auto, które posiadało widoczne ślady uszkodzenia. Na widok policjantów mężczyzna próbował uciekać pieszo do pobliskiego lasu. Po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego.
Alkomat wykazał w jego organizmie prawie półtora promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Policjanci przewieźli go do ostrołęckiej komendy i osadzili w policyjnym areszcie. Pojazd natomiast został odholowany na policyjny parking. Niebawem kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Oprócz wysokiej odpowiedzialności karnej, czeka go także kara finansowa mogąca sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Źródło: Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Skok do wody na dawnej żwirowni zakończył się dramatem. 32-latek trafił śmigłowcem LPR do szpitala
Samochód staranował bariery przed ogrodzeniem cmentarza w Zakroczymiu
Motocyklista zderzył się z ciężarówką. Lądował śmigłowiec LPR
Jego łupem padły okulary i namioty
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób
Nocna kolizja w centrum Legionowa. Trzy osoby badane przez ratowników, droga była całkowicie zablokowana
Poważne zderzenie busa z motocyklem na DK62. Młody motocyklista trafił pod opiekę ratowników
Bus wjechał do rowu – 4 osoby ranne
Miał jechać 50, pędził 128 km/h. Surowa kara dla 35-latka
Nietrzeźwy kierujący skuterem nie zatrzymał się do kontroli
22-latek jechał pod wpływem narkotyków, miał przy sobie znaczne ilości mefedronu- trafił do aresztu
Wsiadł za kierownicę, mimo, że miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz straci uprawnienia na kolejne 3
Bez tablicy, bez uprawnień i z ponad 3 promilami!
Zarabiali na fikcyjnych sklepach internetowych – oszukali w ten sposób ponad 440 osób!

