Rusza rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 634 w powiecie wołomińskim

Rusza rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 634 w powiecie wołomińskim

Dobra wiadomość dla mieszkańców gmin Kobyłka i Wołomin! Wkrótce rozpocznie się modernizacja ponad pięciokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 634 od ul. Orląt Lwowskich do al. Niepodległości. Koszt realizacji inwestycji to ponad 140 mln zł, z czego 77 mln zł to środki z budżetu województwa mazowieckiego. Dziś umowę z wykonawcą podpisał Grzegorz Obłękowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. W wydarzeniu wzięli udział marszałek Adam Struzik i radni województwa mazowieckiego Anna Brzezińska i Piotr Kandyba.

Rusza rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 634 w powiecie wołomińskim

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, inwestycje drogowe zawsze są wyczekiwane przez mieszkańców. – Szczególnie kluczowe są drogi dojazdowe do stolicy. Mieszkańcy powiatu wołomińskiego długo czekali na przebudowę drogi 634. Uzyskanie niezbędnej dokumentacji pozwoleń było czasochłonne. Ale udało się! Rozpoczynamy przebudowę 5-kilometrowego odcinka tej drogi. Na tym nie koniec. Jesteśmy już w trakcie przetargu na modernizację kolejnego odcinka. Oznacza to, że w ciągu najbliższych trzech sezonów trasa dojazdowa do Warszawy zostanie kompleksowo przebudowana.

O tym, jak ważna jest ta inwestycja dla mieszkańców, mówi radna województwa mazowieckiego Anna Brzezińska. Jako przewodnicząca sejmikowej komisji infrastruktury cieszę się, że finalizujemy inwestycję na DW 634 w Kobyłce i Wołominie. Jest to kolejny odcinek naszej drogi, który modernizujemy, co z pewnością znacznie przyczyni się do poprawy komfortu i bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich.  

Inwestycja obejmuje rozbiórkę starej konstrukcji jezdni i budowę nowej z dwoma pasami ruchu i dodatkowym pasem pośrodku do zjazdu do nieruchomości. Wzdłuż drogi będą wybudowane chodniki i ciąg pieszo-rowerowy, a kolidujące elementy infrastruktury zostaną przebudowane. Powstaną też nowe zatoki autobusowe, a zjazdy na prywatne posesje będą przebudowane. Ponadto będzie wybudowana kanalizacja deszczowa. Zostaną też przebudowane skrzyżowania z drogami niższej kategorii. Na końcu rozbudowywanego fragmentu drogi zostanie zbudowane skrzyżowanie łączące stary przebieg DW 634 z projektowanym nowym przebiegiem drogi wojewódzkiej do miejscowości Duczki. Aby zniwelować uciążliwości wynikające z dużego natężenia ruchu wykonawca zamontuje ekrany akustyczne. Zostanie posadzona zieleń.

Powstanie 5,14 km nowej drogi na odcinku od ul. Orląt Lwowskich w Kobyłce do skrzyżowania z al. Niepodległości w Wołominie. Prace mają potrwać 36 miesięcy i zakończyć się we wrześniu 2026 roku. – W końcu zaczynamy budowę drogi nr 634, która jest wynikiem starań wielu ludzi. Cieszę się, że dołożyłem swoją małą cegiełkę do tej inwestycji i za jakiś czas pojedziemy nową drogą między Zielonką, Kobyłką a Wołominem – zaznacza radny województwa mazowieckiego Piotr Kandyba.

 Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. i Rover Infraestructuras SA. Koszt modernizacji to prawie 142 mln zł. Inwestycja otrzymała 65 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład. Jest to pierwszy etap inwestycji. Wkrótce zostanie rozstrzygnięty przetarg na II etap inwestycji. Będzie to kontynuacja prac drogowych na odcinku 4,5 km od Kobyłki do Zielonki. Szacunkowa wartość II etapu to 74 mln zł.

Więcej wiadomości z Mazowsza

Mazowiecka Grupa SPEED podsumowała tydzień intensywnych działań na drogach regionu

Mazowiecka Grupa SPEED podsumowała tydzień działań na drogach regionu

Ponad 855 ujawnionych wykroczeń, blisko 900 skontrolowanych pojazdów, 16 zatrzymanych praw jazdy i 47 dowodów rejestracyjnych — to efekt tygodniowych działań Mazowieckiej Grupy [...]
0 komentarzy

Niechlubny „rekordzista” zatrzymany przez drogówkę, miał 6 dożywotnich zakazów i ponad 1,5 promila- mężczyzna trafił do aresztu

Policjanci z otwockiej drogówki, podczas kolejnych działań pod kryptonimem „Trzeźwość” prowadzonych na terenie gminy Kołbiel, zatrzymali 43-latniego kierowcę Seata. Mężczyzna nie tylko miał [...]
0 komentarzy

Północnoprascy policjanci zatrzymali kolejnego dilera z Brzeskiej i jego pomocnika

Doskonale skoordynowane działania operacyjnych, kryminalnych i dzielnicowych z północnopraskiej komendy, w rejonie ul. Brzeskiej, poprzedzone szczegółową analizą aktywności osób z lokalnego środowiska, zakończyły [...]
0 komentarzy
Skok do wody na dawnej żwirowni zakończył się dramatem. 32-latek trafił śmigłowcem LPR do szpitala

Skok do wody na dawnej żwirowni zakończył się dramatem. 32-latek trafił śmigłowcem LPR do szpitala

Groźne zdarzenie nad wodą w miejscowości Trzcianka w powiecie wyszkowskim. W sobotę, 20 czerwca, około godziny 15:30 służby ratunkowe zostały wezwane na teren [...]
0 komentarzy
Samochód staranował ogrodzenie cmentarza w Zakroczymiu. Poranna kolizja zakończyła się bez rannych

Samochód staranował bariery przed ogrodzeniem cmentarza w Zakroczymiu

Groźnie wyglądające zdarzenie drogowe w Zakroczymiu w powiecie nowodworskim. W sobotę, 21 czerwca 2026 roku, w godzinach porannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego [...]
0 komentarzy
Motocyklista zderzył się z ciężarówką. Lądował śmigłowiec LPR

Motocyklista zderzył się z ciężarówką. Lądował śmigłowiec LPR

Sezon motocyklowy trwa w najlepsze, a na drogach powiatu łosickiego można spotkać coraz więcej jednośladów. Motocykl daje poczucie wolności i pozwala czerpać radość [...]
0 komentarzy

Jego łupem padły okulary i namioty

Policjanci piaseczyńskiej drogówki zatrzymali 36-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o dokonanie kradzieży okularów i namiotów. Sprawca wyniósł z obiektu handlowego asortyment o wartości ponad [...]
0 komentarzy
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób

Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób

Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań zakończyła się akcja odnalezienia 15-letniej mieszkanki powiatu wołomińskiego, która 16 czerwca 2026 roku oddaliła się z miejsca zamieszkania [...]
0 komentarzy

Nocna kolizja w centrum Legionowa. Trzy osoby badane przez ratowników, droga była całkowicie zablokowana

Groźne zdarzenie drogowe w Legionowie. W piątek, 19 czerwca, około godziny 22:05 służby ratunkowe zostały zadysponowane do kolizji dwóch samochodów osobowych na ulicy [...]
0 komentarzy
Poważne zderzenie busa z motocyklem na DK62. Młody motocyklista trafił pod opiekę ratowników

Poważne zderzenie busa z motocyklem na DK62. Młody motocyklista trafił pod opiekę ratowników

Groźne zdarzenie drogowe na drodze krajowej nr 62 w rejonie miejscowości Goławin w powiecie płońskim. Dziś około godziny 13:40 doszło tam do zderzenia [...]
0 komentarzy
Bus wjechał do rowu – 4 osoby ranne

Bus wjechał do rowu – 4 osoby ranne

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek (18.06) na DK62 w Mołomotkach-Dwór (gm. Repki). Mundurowi ustalili, że kierujący Renaultem stracił panowanie nad samochodem i [...]
0 komentarzy
Miał jechać 50, pędził 128 km/h. Surowa kara dla 35-latka

Miał jechać 50, pędził 128 km/h. Surowa kara dla 35-latka

Rażącego złamania przepisów ruchu drogowego dopuścił się 35-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, który w obszarze zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość aż o 78 km/h. Mężczyzna [...]
0 komentarzy
Nietrzeźwy kierujący skuterem nie zatrzymał się do kontroli

Nietrzeźwy kierujący skuterem nie zatrzymał się do kontroli

Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 49 – letni kierujący skuterem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, miał [...]
0 komentarzy
Fałszywe alarmy w całej Polsce. Prokuratura i cyberpolicja rozbiły grupę działającą przez internet

22-latek jechał pod wpływem narkotyków, miał przy sobie znaczne ilości mefedronu- trafił do aresztu

Policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali 22-letniego kierowcę BMW, który prowadził pojazd pod wpływem THC i metamfetaminy. Podczas kontroli pojazdu policjanci ujawnili przewożone przez [...]
0 komentarzy
Wsiadł za kierownicę, mimo, że miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz straci uprawnienia na kolejne 3

Wsiadł za kierownicę, mimo, że miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz straci uprawnienia na kolejne 3

35-letni mieszkaniec powiatu płońskiego wsiadł za kierownicę mimo, że miał zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.