W miniony piątek (10.11) policjanci z Posterunku Policji w Nowym Duninowie zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który chciał uniknąć policyjnej kontroli. 25-latek chcąc zgubić radiowóz uciekał przez las, nie przewidział jednak, że sam się zgubi. Kierujący volkswagenem miał ponad promil alkoholu w organizmie oraz nie posiadał prawa jazdy.
W piątkowy wieczór (10.11) w Lipiankach (pow. płocki) funkcjonariusze z Posterunku Policji w Nowym Duninowie zauważyli kierującego volkswagenem, który jechał „od boku do boku”. Policjanci natychmiast podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Niestety pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący nie miał zamiaru się zatrzymać, stwarzając przy tym zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Uciekinier chciał zgubić policjantów, więc wjechał do lasu, gdzie kontynuował ucieczkę. Jednak nie przewidział, że sam się zgubi.
Już po chwili wpadł w ręce mundurowych, którym tłumaczył, że uciekał, bo się ich przestraszył. Badanie wykazało, że 25-letni mieszkaniec woj.kujawsko-pomorskiego miał ponad promil alkoholu w organizmie oraz nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
Za swój wyczyn odpowie przed sądem.
sierż.szt. Monika Jakubowska
Więcej wiadomości z Mazowsza
Pożar lasu przy ul. Żołnierskiej. Ogień pojawił się wśród drzew – strażacy z Ząbek i Wołomina zatrzymali go w zarzewiu
Nocny pożar w Warszawie. Płomienie objęły bliźniak – do akcji ruszyło 78 strażaków
Groźny wypadek motocyklisty. 36-latek uderzył w słup – na miejsce wezwano śmigłowiec LPR
Nielegalna wytwórnia alkoholu zlikwidowana
Trzy ofiary śmiertelne w wypadkach na Mazowszu w miniony weekend
Czarny piątek na drogach. Trzy wypadki jednego dnia – jedna osoba zginęła
Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty
Bez świateł, bez zapiętych pasów, bez prawa jazdy i z promilami w organizmie
„Kobra” odzyskała dwie kradzione, zalegalizowane Toyoty Rav4
Areszt dla 36-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku oraz nieudzielenie pomocy
Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. BMW wjechało wprost pod szynobus – pasażerka zginęła na miejscu
Pożar w restauracji w Markach. Na miejscu liczne zastępy straży pożarnej.
Ogromny pożar traw i nieużytków. Do akcji ruszył pluton „LAS” z powiatu wołomińskiego
Groźny wypadek trzech pojazdów. Rozbite auta i ranni – droga została całkowicie zablokowana
