Dokładnie zaplanowali akcję uprowadzenia 22-latka. Sąd tymczasowo aresztował zatrzymanych mężczyzn

Dokładnie zaplanowali akcję uprowadzenia 22-latka. Sąd tymczasowo aresztował zatrzymanych mężczyzn

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z komendy na Pradze Północ i funkcjonariusze stołecznego Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw po kilku godzinach od otrzymania informacji o uprowadzeniu 22-latka zatrzymali czterech mężczyzn, w wieku 19, 20 i 24 lat, którzy dokładnie zaplanowali akcję porwania młodego mężczyzny i zrabowania jego pieniędzy. Okazało się, że napadnięty mężczyzna został ściągnięty w pułapkę przez znajomego, który współpracował z pozostałymi napastnikami. Decyzją sądu wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani. Może im grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Bardzo niebezpieczna sytuacja rozegrała się w ubiegłą niedzielę, około godziny 17.00 przy galerii handlowej, w rejonie ulicy Białostockiej na Pradze Północ. Przechodzień zauważył, jak młody mężczyzna jest siłą wciągany do samochodu przez innych mężczyzn. Auto po chwili odjeżdża. Zaniepokojony tą sytuacją świadek zadzwonił na numer 112.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI zaalarmowani informacją o zdarzeniu natychmiast zaczęli działać. Skontaktowali się ze zgłaszającym i zebrali szczegółowe informacje. Przeprowadzili również ustalenia operacyjne w miejscu zdarzenia, w wyniku których ustalili m. in. marki pojazdów, którymi poruszali się mężczyźni. Informacje o nich zostały przekazane drogą radiową do wszystkich patroli na terenie Warszawy.

Ze względu na charakter wydarzenia, do działań kryminalnych z Pragi Północ dołączyli funkcjonariusze stołecznego Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw.

W międzyczasie na Policję zgłosił się 22-letni mężczyzna twierdząc, że został uprowadzony i okradziony. Zeznał, że po tym, jak nieznani mu mężczyźni zaatakowali go przed galerią, został przez nich obezwładniony gazem i przyduszony i przewieziony w okolice Wołomina. Tam napastnicy zabrali mu saszetkę w której było 140 tys. złotych. Następnie wysadzili go na przystanku autobusowym i odjechali.

W wyniku tego zdarzenia 22-latek nie doznał poważnych obrażeń wymagających hospitalizacji.

Analizując zebrane informacje policjanci doszli do wniosku, że akcja uprowadzenia młodego mężczyzny została dokładnie zaplanowana, a w pułapkę ściągnął go jego znajomy.

Wykorzystując dostępne metody pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany 20-latek może przebywać w rejonie ulicy Głębockiej. Tam też niezwłocznie się udali. Po pościgu zatrzymali go. Młody mężczyzna w kajdankach trafił do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań, gdyż jego zachowanie wskazywało, że mógł być po narkotykach.

Oba pojazdy, tj. toyota i mercedes, którym poruszali się mężczyźni zostały zabezpieczone do tej sprawy.

Dalsze ustalenia północnopraskich i stołecznych kryminalnych wykonane w tej sprawie pozwoliły im zatrzymać na terenie Skierniewic, w ciągu kilku najbliższych godzin trzech pozostałych mężczyzn – 19, 20 i 24-latka. Policjanci odzyskali też wszystkie pieniądze skradzione pokrzywdzonemu, którymi mężczyźni po zdarzeniu się podzielili. Okazało się, że pomysłodawcą tej akcji był 24-latek, a role pozostałych osób uczestniczących w tym zdarzeniu zostały z góry określone.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnej izby zatrzymań w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego wykonywali dalsze czynności procesowe w związku ze śledztwem wszczętym w tej sprawie przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga Północ. Tam mężczyźni zostali przesłuchani. Prokurator prowadzący sprawę przedstawił im zarzuty dotyczące rozboju na 22-latku i pozbawienia go wolności. Skierował również do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie.

Sąd zdecydował, że wszyscy mężczyźni spędzą w areszcie najbliższe dwa miesiące. Może im grozić kara od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko/mw

 

Więcej wiadomości z Mazowsza

Pies wbiegł pod rower, 12-latek wjechał pod auto. Dwa zdarzenia z udziałem cyklistów

Policjanci poszukują świadków potrącenia dziecka na rowerze

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Płocku prowadzą czynności w sprawie wypadku drogowego, do [...]
0 komentarzy
Makabryczny wypadek na DW631. Auto rozpadło się podczas dachowania. Trzy osoby walczą o życie w szpitalach

Motocyklista bez prawa jazdy, ale za to z sądowym zakazem kierowania trafił do szpitala. Z miejsca zdarzenia zabrał go śmigłowiec LPR

26-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego przekonał się, jak niebezpieczne mogą być konsekwencje lekceważenia przepisów i wsiadania za kierownicę bez prawa jazdy. Ponadto mężczyzna za [...]
0 komentarzy

Driftowanie zakończone utratą prawa jazdy i wysokim mandatem.

„Latanie bokiem” na publicznej drodze skończyło się surowym finałem dla młodego kierowcy z powiatu legionowskiego. W środowy wieczór w Wierzbicy policjanci błyskawicznie ukrócili [...]
0 komentarzy
Budowa II linii metra – wydano pozwolenia na użytkowanie wschodniego odcinka

Utrudnienia w kursowaniu pociągów linii metra M1

Z przyczyn technicznych pociągi linii metra M1 kursują na trasie Młociny – Politechnika. Trwa uruchamianie autobusowej linii Za Metro na trasie: kierunek Kabaty: Metro Politechnika 05 – Waryńskiego – Al. Armii [...]
0 komentarzy
Na hulajnodze elektrycznej jechał 63 km/h środkiem jezdni

Na hulajnodze elektrycznej jechał 63 km/h środkiem jezdni. Niebezpieczną jazdę przerwali policjanci

Brakiem wyobraźni i nieodpowiedzialnością wykazał się 16‑letni mieszkaniec Ostrołęki, który poruszał się hulajnogą elektryczną środkiem jezdni z prędkością aż 63 km/h. Nastolatek, mimo [...]
0 komentarzy

150 km/h na „siódemce”. Kierowca miał sądowy zakaz i cofnięte uprawnienia

Przekroczenie prędkości o 50 km/h to poważne naruszenie przepisów. Gdy jednak za kierownicą siedzi osoba, która w ogóle nie powinna prowadzić pojazdu, sprawa [...]
0 komentarzy
Dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość poza obszarem zabudowanym

Dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość poza obszarem zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego węgrowskiej komendy zatrzymali kierującego pojazdem Renault, który dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość poza obszarem zabudowanym. Mężczyzna jechał 140 km/h w [...]
0 komentarzy

Po interwencji policji i obrońców zwierząt psy trafiły pod właściwą opiekę

Garwolińscy policjanci otrzymali informację, że na jednej z posesji na terenie gminy Garwolin znajdują się zaniedbane i chore zwierzęta. Interwencja policji i fundacji [...]
0 komentarzy

Trzech kierowców odpowiedziało za driftowanie [wideo]

Trzech kierowców, trzy samochody, jedno miejsce i ten sam finał. Motoryzacyjne popisy na jednej z ulic w Górze Kalwarii zakończyły się wysokimi mandatami, [...]
0 komentarzy
„Kobra” się nie zatrzymuje, po raz kolejny w akcji

„Kobra” się nie zatrzymuje, po raz kolejny w akcji

Operacyjni z „Kobry” wspólnie z policjantami CBŚP wspierani przez kryminalnych z komisariatu w Wesołej zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzieże z włamaniem 6 pojazdów. [...]
0 komentarzy

Odpowie za usiłowanie zabójstwa swojego kuzyna

Po udzieleniu pomocy pokrzywdzonemu mężczyźnie, grodziscy policjanci zatrzymali 65-latka, który zadał mu cios nożem. Jak ustalili funkcjonariusze, ta niebezpieczna sytuacja była efektem kłótni [...]
0 komentarzy
Kradł by dorobić - kieszonkowca zatrzymali kryminalni

Kradł, by dorobić – kieszonkowca zatrzymali kryminalni

44-letni mieszkaniec Radomia przyjeżdżał do Warszawy i kradł. Jego ofiarami padali pasażerowie jednej linii autobusu miejskiego. Zatrzymali go kryminalni z komendy na Pradze [...]
0 komentarzy
Zostawili go nocą przy trasie S61. 37-latek zmarł z wychłodzenia. Jest akt oskarżenia

Zostawili go nocą przy trasie S61. 37-latek zmarł z wychłodzenia. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej zakończyła śledztwo w sprawie śmierci 37-letniego Michała P., mieszkańca Łomży. Mężczyzna został odnaleziony martwy w głębokim rowie w [...]
0 komentarzy
Ford uderzył w drzewo, kierująca zginęła na miejscu. Policja apeluje do świadków

Ford uderzył w drzewo, kierująca zginęła na miejscu. Policja apeluje do świadków

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim poszukują świadków wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło 14 czerwca br., około [...]
0 komentarzy
Pijany rowerzysta sprawcą kolizji drogowej

Pijany rowerzysta sprawcą kolizji drogowej

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 58-letni rowerzysta, który wczoraj (22.06) na ul. Ciechanowskiej w Gąsocinie uderzył w pojazd Toyota. Mężczyzna nie [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.