Pięciu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych podczas niedzielnej służby

Pijany kierowca uderzył w drzewo i uciekł. Wpadł wraz z kolegą, który posiadał narkotyki

Ostatnia niedziela na terenie powiatu grodziskiego obfitowała w zatrzymania kierowców, którzy podjęli bardzo nieodpowiedzialną decyzję o prowadzeniu samochodów w stanie nietrzeźwości. Podczas kontroli w ręce policjantów grodziskiej komendy wpadło aż pięciu takich kierujących. Dwóch z nich miało w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Zatrzymani mężczyźni będą odpowiadać przed sądem za łamanie prawa i stwarzanie zagrożenia na drodze, a funkcjonariusze nadal regularnie będą prowadzić kontrole w tym zakresie, aby przeciwdziałać wypadkom, jakie mogą spowodować takie osoby.

Bez względu na porę roku, dni tygodnia, czy inne okoliczności grodziscy policjanci regularnie dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. To właśnie na drogach dochodzi do największych tragedii, którym można w porę zapobiec, eliminujac z ruchu niebezpiecznie zachowujących się użytkowników. Stąd każdego dnia funkcjonariusze kontrolują dużą grupę uczestników ruchu, a szczególnie kierujących pojazdami.

W trakcie takich policyjnych kontroli w ostatnią niedzielę okazało się, że na drogi powiatu wyjechało aż pięciu niebezpiecznych kierowców. Każdy z nich podjął bardzo nieodpowiedzialną decyzję kierowania samochodem po spożyciu alkoholu. Do zatrzymania kierowców w stanie nietrzeźwości doszło na drogach w Siestrzeni, Milanówku, Grodzisku Maz. i na autostradzie.

Niechlubnymi rekordzistami i zarazem uczestnikami ruchu drogowego, którzy najbardziej mogli narazić innych na niebezpieczeństwo, byli kierowcy suzuki i renaulta. Pierwszego z nich policjanci kontrolowali po 11.00 na jednej z ulic Milanówka. Badanie stanu trzeźwości 51-latka kierującego suzuki wykazało 2,9 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze ruchu drogowego pełniący niedzielną służbę na grodziskich drogach sprawdzili także trzeźwość kierowcy renaulta, jadącego po 17.00 ul. Sienkiewicza. W tym przypadku także okazało się, że 39-latek usiadł za kierownicę auta mając 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Powodem zatrzymania około 20.00 na autostradzie kierowcy seata był nie tylko stan jego nietrzeźwości za kierownicą, ale także 2 czynne zakazy prowadzenia samochodów. 36-latek kolejny raz stanie przed sądem, którego decyzje łamie i może się spodziewać bardziej rygorystycznych rozwiązań karnych. Za kierowanie alfa romeo w stanie nietrzeźwości odpowie także 19-latek zatrzymany po północy w Siestrzeni oraz kierowca mercedesa, jadący przed 13.00 ulicami Milanówka. Każdy z zatrzymanych nietrzeźwych mężczyzn musi się liczyć z karą do 3 lat pozbawienia wolności (przy recydywie, aż do 5 lat), obligatoryjną karą finansową 5 tysięcy złotych (gdy pierwszy raz- przy kolejnym 10 tys. zł) i nawet wieloletnią utratą prawa jazdy.

Grodziscy policjanci podczas każdej służby zwracają uwagę na zachowania uczestników ruchu drogowego i regularnie kontrolują trzeźwość wielu kierujących. Ciągle jednak mają do czynienia z osobami, które za nic mają swoje i innych bezpieczeństwo na drogach. Wysokość i nieuchronność kary, czy poważne obciążenie finansowe nie dla wszystkich jest argumentem do zaprzestania niebezpiecznych zachowań. Apelujemy do każdej osoby, która wie o możliwości kierowania pojazdem przez nietrzeźwego kierującego, o pilną informację pod numer 112 lub bezpośrednio do danej jednostki Policji, abyśmy mogli w porę zapobiegać nieszczęściom, jakie tacy kierowcy powodują.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Więcej wiadomości z Mazowsza

Skok do wody na dawnej żwirowni zakończył się dramatem. 32-latek trafił śmigłowcem LPR do szpitala

Skok do wody na dawnej żwirowni zakończył się dramatem. 32-latek trafił śmigłowcem LPR do szpitala

Groźne zdarzenie nad wodą w miejscowości Trzcianka w powiecie wyszkowskim. W sobotę, 20 czerwca, około godziny 15:30 służby ratunkowe zostały wezwane na teren [...]
0 komentarzy
Samochód staranował ogrodzenie cmentarza w Zakroczymiu. Poranna kolizja zakończyła się bez rannych

Samochód staranował bariery przed ogrodzeniem cmentarza w Zakroczymiu

Groźnie wyglądające zdarzenie drogowe w Zakroczymiu w powiecie nowodworskim. W sobotę, 21 czerwca 2026 roku, w godzinach porannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego [...]
0 komentarzy
Motocyklista zderzył się z ciężarówką. Lądował śmigłowiec LPR

Motocyklista zderzył się z ciężarówką. Lądował śmigłowiec LPR

Sezon motocyklowy trwa w najlepsze, a na drogach powiatu łosickiego można spotkać coraz więcej jednośladów. Motocykl daje poczucie wolności i pozwala czerpać radość [...]
0 komentarzy

Jego łupem padły okulary i namioty

Policjanci piaseczyńskiej drogówki zatrzymali 36-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o dokonanie kradzieży okularów i namiotów. Sprawca wyniósł z obiektu handlowego asortyment o wartości ponad [...]
0 komentarzy
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób

Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób

Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań zakończyła się akcja odnalezienia 15-letniej mieszkanki powiatu wołomińskiego, która 16 czerwca 2026 roku oddaliła się z miejsca zamieszkania [...]
0 komentarzy

Nocna kolizja w centrum Legionowa. Trzy osoby badane przez ratowników, droga była całkowicie zablokowana

Groźne zdarzenie drogowe w Legionowie. W piątek, 19 czerwca, około godziny 22:05 służby ratunkowe zostały zadysponowane do kolizji dwóch samochodów osobowych na ulicy [...]
0 komentarzy
Poważne zderzenie busa z motocyklem na DK62. Młody motocyklista trafił pod opiekę ratowników

Poważne zderzenie busa z motocyklem na DK62. Młody motocyklista trafił pod opiekę ratowników

Groźne zdarzenie drogowe na drodze krajowej nr 62 w rejonie miejscowości Goławin w powiecie płońskim. Dziś około godziny 13:40 doszło tam do zderzenia [...]
0 komentarzy
Bus wjechał do rowu – 4 osoby ranne

Bus wjechał do rowu – 4 osoby ranne

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek (18.06) na DK62 w Mołomotkach-Dwór (gm. Repki). Mundurowi ustalili, że kierujący Renaultem stracił panowanie nad samochodem i [...]
0 komentarzy
Miał jechać 50, pędził 128 km/h. Surowa kara dla 35-latka

Miał jechać 50, pędził 128 km/h. Surowa kara dla 35-latka

Rażącego złamania przepisów ruchu drogowego dopuścił się 35-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, który w obszarze zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość aż o 78 km/h. Mężczyzna [...]
0 komentarzy
Nietrzeźwy kierujący skuterem nie zatrzymał się do kontroli

Nietrzeźwy kierujący skuterem nie zatrzymał się do kontroli

Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 49 – letni kierujący skuterem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, miał [...]
0 komentarzy
Fałszywe alarmy w całej Polsce. Prokuratura i cyberpolicja rozbiły grupę działającą przez internet

22-latek jechał pod wpływem narkotyków, miał przy sobie znaczne ilości mefedronu- trafił do aresztu

Policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali 22-letniego kierowcę BMW, który prowadził pojazd pod wpływem THC i metamfetaminy. Podczas kontroli pojazdu policjanci ujawnili przewożone przez [...]
0 komentarzy
Wsiadł za kierownicę, mimo, że miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz straci uprawnienia na kolejne 3

Wsiadł za kierownicę, mimo, że miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz straci uprawnienia na kolejne 3

35-letni mieszkaniec powiatu płońskiego wsiadł za kierownicę mimo, że miał zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 [...]
0 komentarzy
Bez tablicy, bez uprawnień i z ponad 3 promilami!

Bez tablicy, bez uprawnień i z ponad 3 promilami!

Policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, eliminując z dróg osoby, które swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają realne zagrożenie dla życia i [...]
0 komentarzy

Zarabiali na fikcyjnych sklepach internetowych – oszukali w ten sposób ponad 440 osób!

Oszuści wystawiali na sprzedaż nieistniejący towar i przedmioty na fikcyjnych stronach sprzedażowych. Cel był jeden – wyłudzenie pieniędzy. Oszukali w ten sposób ponad [...]
0 komentarzy

Pożar autobusu miejskiego w Warszawie. Pojazd stanął w płomieniach, ogień uszkodził ekrany akustyczne

Dramatyczna akcja strażaków na Alei Stanów Zjednoczonych w Warszawie. 17 czerwca doszło tam do pożaru autobusu miejskiego. Ogień bardzo szybko objął pojazd, a [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.