Ach co to był za dzień czyli 30-lecie Gminnego Klubu Sportowego KORONA Jadów

fot Suchocka 2 (13)

Takiego wydarzenia w gminie Jadów jeszcze nie było. Dnia 2 września 2017r. obchodziliśmy w Jadowie 30-lecie Gminnego Klubu Sportowego KORONA Jadów, połączone z otwarciem nowego boiska.  Jest to kolejny dowód na to, że marzenia się spełniają.

Mieszkańcy Gminy Jadów długo czekali na obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia. Oddane do użytku dla dzieci z całej gminy i klubu sportowego KORONA Jadów sztuczne boisko wraz z infrastrukturą towarzyszącą jest wspaniałym prezentem z okazji jubileuszu klubu. Nowoczesny obiekt z pewnością będzie dobrze służył użytkownikom, a sportowcy będą odnosić na nim wielkie sukcesy. Jest to inwestycja szczególnie ważna dla dzieci, zapewni im możliwość prawidłowego rozwoju i szansę na karierę sportową.
Budowa boiska trwała od 14 września 2016 do 26 lipca 2017 r. W ramach inwestycji zostało wykonane boisko do gry w piłkę nożną o wymiarach 60 x 105 wraz z infrastrukturą towarzyszącą, monitoringiem, wideorejestratorem oraz 37 miejscami postojowymi dla samochodów osobowych. Wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm: PRESTIGE INWEST z Gdyni oraz PANORAMA OBIEKTY SPORTOWE z Piaseczna. Inwestycja została dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – Edycja 2016 w kwocie 1 227 200,00 zł. Całkowity koszt inwestycji to 2 454 587,00 zł.
W tak ważnym wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, organizacji publicznych, społecznych i sportowych, dyrektorzy szkół, działacze sportowi, księża i lokalna prasa.
Uroczystości rozpoczęły się o godz. 15:00 krótkim przywitaniem gości, po czym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Po modlitwie i poświęceniu nowego obiektu zebrani mieli okazję wysłuchać pięknego koncertu w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tłuszcza, pod batutą Sławomira Łagockiego. Następnie Prezes klubu KORONA Jadów przedstawił pokrótce historię klubu i zaprezentował wszystkich zawodników. Następnie swój popisowy i jakże zjawiskowy występ miała grupa Cheerleaders Olimpia i Iskra Łochów.
Po części artystycznej nadszedł czas na uhonorowanie zasłużonych działaczy. Prezes  KORONY otrzymał za swoje ogromne zasługi dla rozwoju sportu, medal PRO MAZOVIA. Z wyrazami wdzięczności na ręce Pani Bożeny Żelazowskiej przekazano też medal dla Pana Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika wraz z pamiątkową koszulką z imieniem i nazwiskiem oraz nr 10. Ponadto pamiątkowe medale z okazji 30-lecia KORONY Jadów oraz otwarcia boiska z rąk Wójta Gminy Jadów Dariusza Kokoszki oraz Prezesa KORONY Andrzeja Tabora otrzymało blisko 100 osób. Prezes KORONY docenił oczywiście ogromną pracę przy budowie boiska Wójta Gminy Jadów Dariusza Kokoszki, Przewodniczącej Rady Gminy Jadów Jadwigi Grabskiej oraz Kierownika Inwestycji Przemysława Walczuka, wręczając im pamiątkowe tabliczki z podziękowaniami.
Następnie trenerzy KORONY Jadów przeprowadzili na nowym boisku konkursy i zabawy sportowe dla wszystkich chętnych.
Mecz inauguracyjny „KORONA” Jadów z samorządem zakończył się rzutami karnymi z wynikiem 2:2
Zakończeniem uroczystości była zabawa taneczna do godz. 24:00. Do wspólnej zabawy zapraszał wszystkich DJ z firmy Eden Event. O godz. 22:00 na scenie zagościła wyczekiwana gwiazda wieczoru Mario Bischin. Po zgromadzonych widać było, że wszyscy świetnie się bawili. Pomimo nie rozpieszczającej nas pogody, atmosfera była na prawdę gorąca.

Justyna Winnicka-Bayram

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.