Alkohol dla nieletnich? Wołomin z tym walczy

Alkohol dla nieletnich? Wołomin z tym walczy

„Bądź dorosły. Chroń dzieci” – pod takim hasłem ruszyła kampania edukacyjno-informacyjna realizowana przez Urząd Miejski w Wołominie, Ośrodek Pomocy Społecznej, Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień oraz Komisję Bezpieczeństwa Rady Miejskiej.

Celem tegorocznej odsłony programu jest przypomnienie sprzedawcom obowiązujących przepisów w obszarze odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu oraz kształtowanie właściwych postaw dorosłych świadków sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.

Problemy wynikające ze spożywania alkoholu przez młodzież stanowią jedną z najbardziej palących kwestii społecznych. Dane są porażające. Coraz więcej młodzieży spożywa alkohol. Poprzez działania w ramach kampanii gmina Wołomin apeluje do dorosłych, uświadamia i przypomina – alkohol szkodzi zdrowiu nieletnich, uszkadza mózg, wpływa na zdolności poznawcze, a skutki jego działania są nieodwracalne.

Szeroko zakrojone działania
Kampania „Bądź dorosły. Chroń dzieci” rozpocznie się od dystrybucji pakietów edukacyjno – informacyjnych do sklepów znajdujących się na obszarze gminy Wołomin. W zestawie znajdują się ulotki, plakaty oraz certyfikaty podkreślające fakt, że dany punkt nie sprzedaje alkoholu niepełnoletnim. Materiały mają również zwrócić uwagę na potrzebę sprawdzania daty urodzenia w dokumencie tożsamości młodo wyglądających klientów.

Kampanie wesprą funkcjonariusze wołomińskiej Straży Miejskiej, którzy oprócz przekazywania materiałów przypomną właścicielom sklepów, że sprzedaż alkoholu osobom niepełnoletnim jest przestępstwem, z którym wiążą się poważne konsekwencje.

Kampania zostanie zrealizowana za pomocą tradycyjnych i elektronicznych środków przekazu.

Reaguj i Ty
Gminna kampania skierowana jest do dorosłych, którzy w pełni odpowiadają za sprzedaż alkoholu nieletnim. Zaczynając od postawy sprzedawców, osób będących świadkami zakupu alkoholu przez nieletnich aż po rodziców i opiekunów młodzieży.

Jest wielu uczciwych sprzedawców, którzy oprócz roli handlowca stawiają się w roli obywatela i zwracają uwagę na to, komu sprzedają alkohol. Gmina Wołomin chce, aby szeregi odpowiedzialnych i rzetelnych sprzedawców stale się zwiększały. Aby świadomość, że sprzedaż alkoholu nieletnim to nie tylko przestępstwo, ale także wielka krzywda wyrządzona młodemu człowiekowi, jego rodzicom i najbliższym.

Nadchodzi czas wakacji, czas relaksu, spędzania więcej czasu poza domem z rówieśnikami, znajomymi. Bądźmy czujni, aby chronić młodość naszych Dzieci.

Bądźmy dorośli – chrońmy Dzieci!

 

Więcej informacji z Wołomina

Oferta pracy w PWiK Wołomin

Oferta pracy w PWiK Wołomin

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji  Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko: Laborant w Laboratorium Kontroli Jakości Wody i Ścieków. Do zadań osoby zatrudnionej [...]
0 komentarzy
Nowa radna w Radzie Miejskiej w Wołominie

Nowa radna w Radzie Miejskiej w Wołominie

Grażyna Zofia Mioduszewska podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wołominie złożyła ślubowanie na radną uzupełniając skład rady po śmierci radnej Agaty Bochenek w [...]
0 komentarzy
MDK w Wołominie zaprasza na półkolonie LATO W MIEŚCIE

MDK w Wołominie zaprasza na półkolonie LATO W MIEŚCIE

Miejski Dom Kultury w Wołominie zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat z terenu Gminy Wołomin na półkolonie. Zapisy wystartowały od wtorku 14 czerwca [...]
0 komentarzy
Odjazdowa Zielona

Odjazdowa Zielona

Odjazdowa Zielona, czyli połączone działania Urzędu Miasta w Wołominie, Wołomińskiej Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miasta Wołomin i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej. [...]
0 komentarzy

Za nami trzy dni świętowania – Dni Wołomina 2022!

To był weekend wypełniony po brzegi! Świętowanie pod hasłem „Wołomin BLISKO” rozpoczęliśmy już w piątek 3 czerwca. Propozycje dla siebie znaleźli mali i [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.