Anioły w Mareckiej Galerii

Anioły Anny Chełmickiej, Anastazji Fietisowej, Anny Kwiatkowskiej – Misiurskiej to kolejna marecka inicjatywa kulturalna. W galerii Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego wystawę można podziwiać od 8 listopada. Wernisaż uświetnił mini-recital znakomitej sopranistki Julii KarlovejW Galerii Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zagościły trzy znakomite artystki plastyczki, będące jednocześnie wspaniałymi, ciepłymi osobami o głębokiej wrażliwości duchowej. Swoją wystawę poświęcily bytom niematerialnym i eterycznym, czyli aniołom, które każda zinterpretowała na swój niepowtarzalny sposób.
Anna Chełmicka ? absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i w Warszawie.Maluje techniką suchego pastelu. Dorobek malarski to około 40 wystaw indywidualnych i udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Gościła w Galerii MOK w 2012 roku prezentując wystawę: ?Wspomnienia owiane tangiem?.
Anastazja Fietisowa ? malarka, projektantka wnętrz, dyrygentka. Urodziła się w Brześciu (Białoruś) w rodzinie znanego malarza Iwana Fietisowa. W Galerii MOK jej prace zobaczymy po raz pierwszy.
Anna Kwiatkowska-Misiurska – ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. DYPLOM w 1972 roku w pracowni malarstwa prof. Krystyny Studnickiej. Aneks do dyplomu w pracowni tkaniny prof. Wojciecha Sadleya. Uprawia wiele dziedzin sztuki: malarstwo, tkaninę, ilustrację, projektowanie zabawek. Wielki Przyjaciel Mareckiego Ośrodka Kultury. Galeria Mareckiego Ośrodka Kultury prezentowała jej prace na dziewięciu wystawach indywidualnych i czternastu zbiorowych. Juror wielu konkursów plastycznych. Autorka wstępów do katalogów w Galerii MOK.
Julia Karlova ? urodziła się w Dżambule, obecnie miasto Taraz, w Kazachstanie. W roku 1998 została stypendystką rządu RP i rozpoczęła studia magisterskie na wydziale wokalnym Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Urszuli Trawińskiej-Moroz. W 2004 roku ukończyła studia i otrzymała DYPLOM z wyróżnieniem tejże uczelni oraz tytuł magistra sztuki. W repertuarze Julii Karlovej znajdują się liczne pieśni i romanse. Wykonuje również partie sopranowe, pochodzące z kompozycji oratoryjnych oraz operowych. Od roku 2012 współpracuje z zespołem ?Pro Musica Antiqua?. Nagrała płyty z orkiestrą ?Victoria?, orkiestrą ?Con Grazia? oraz płytę z muzyką sakralną dla radia ?Victoria? w Łowiczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.