Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 27–latek podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad własnymi rodzicami i braćmi. Domowy agresor został zatrzymany przez wyszkowskich policjantów po tym jak podczas kolejnej już awantury, nie tylko nie szczędził przykrych słów wobec domowników, ale także trzymając w ręku nóż, groził jednemu z nich śmiercią. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
Ucieczka, podpalenie i szybka akcja policji. Pijany 40-latek zatrzymany
W miniony poniedziałek (20 października) wyszkowscy policjanci interweniowali w jednym z domów na terenie gm. Wyszków, gdzie jak wynikało ze zgłoszenia miało dochodzić do przemocy domowej.
Na miejscu mundurowi ustalili, że 27-latek od pewnego czasu znęca się fizycznie i psychicznie nad własnymi rodzicami i braćmi, zwłaszcza wtedy, kiedy jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna notorycznie wszczynał awantury w trakcie, których był agresywny, krzyczał, naruszał nietykalność domowników, zakłócał im codzienne funkcjonowanie i niszczył wspólne mienie, a dodatkowo, w dniu interwencji miał grozić jednemu z nich pozbawieniem życia, przy użyciu noża.
Zatrzymania po pościgu na trasie S8 [wideo]. Udaremniona próba przemytu nielegalnych imigrantów
W tej sytuacji rekcja mundurowych była natychmiastowa. 27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.
W środę (22 października) mężczyzna usłyszał zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i zastosował wobec agresora najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 27-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu.
Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
podkom. Wioleta Szymanik/KPP w Wyszkowie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Chwile grozy w Kuligowie. Ogień strawił budynek – dramatyczna walka strażaków z żywiołem
Sekundy od tragedii. Osobówka roztrzaskała się o drzewo w Michałowie.
Oszustwo przez Internet na kwotę 400.000 zł
Dramatyczna akcja ratunkowa na zamarzniętym akwenie. Strażacy ruszyli na pomoc uwięzionej dzikiej gęsi
Kolejna ofiara sezonu grzewczego. Śmiertelny pożar domu.
Pożar sadzy przerodził się w pożar dachu. Nocna akcja strażaków w Stanisławowie Drugim
Zastraszyli 16-latka przedmiotem przypominającym maczetę i okradli go [wideo]
O krok od tragedii w Malanowie. Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym – dramatyczna walka strażaków z ogniem i dymem
Chwile grozy na trasie S7. Samochód stanął w płomieniach podczas porannego ruchu
Dramatyczny poranek na lokalnej drodze. Auto wpadło do rowu – jedna osoba trafiła do szpitala
Zarzuty w śledztwie w sprawie wypadku na skrzyżowaniu ul. Zamienieckiej i Grochowskiej w Warszawie 19 stycznia 20256 r.
Pijany z dożywotnim zakazem i narkotykami wpadł w ręce drogówki
Dwa tymczasowe areszty za usiłowanie kradzieży z włamaniem Dacii
Policjanci wynieśli nieprzytomnego mężczyznę z pożaru

