Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. 31-latek miał przy sobie i w mieszkaniu ponad 2 kilogramy różnego rodzaju środków odurzających, w tym ponad 570 gramów mefedronu i ponad 9 gramów marihuany. Zatrzymany już usłyszał zarzuty. Wobec mężczyzny, na wniosek wolskiej prokuratury, sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej otrzymali informację o mężczyźnie, który może posiadać zabronione substancje. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić tę informację. W bloku przy ulicy Krępowieckiego zauważyli mężczyznę wychodzącego z windy, co do którego mieli uzasadnione podejrzenie, że posiada w domu narkotyki. Funkcjonariusze zatrzymali 31-latka, który przy sobie miał niewielką ilość białego proszku.
Podczas przeszukania mieszkania kryminalni znaleźli w pokoju i w kuchni w lodówce różnego rodzaju środki odurzające popakowane w torebki foliowe, słoiki i plastikowe pojemniki. Wewnątrz znajdował się susz roślinny, różnokolorowe substancje sypkie i zbrylone oraz tabletki.
Zatrzymany trafił do policyjnej celi, a narkotyki zostały zabezpieczone. Wstępne badania wykazały, że wśród ponad 2 kilogramów narkotyków było ponad 570 gramów mefedronu i ponad 9 gramów suszu roślinnego oraz prawie 200 sztuk różnego rodzaju tabletek.
Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutów za posiadanie środków odurzających. Za te przestępstwa zatrzymanemu mężczyźnie, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Wobec mężczyzny, na wniosek wolskiej prokuratury, sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy.
podinsp. Elwira Kozłowska/ea
Więcej wiadomości z Mazowsza
Pożar auta w Ząbkach! Szybka reakcja kierowcy zapobiegła tragedii
Zawiszyn: potężne zderzenie Fiata 126p z Volkswagenem. LPR w akcji, ciężko ranny kierowca malucha
Rozbita fabryka fałszywych euro. ABW udaremniła operację wartą setki milionów
Nocny pożar domu w Ząbkach. Szybka akcja uratowała budynek przed tragedią
Nocny pożar warsztatu. Płomienie i kłęby dymu nad Zawiszynem – trwała dramatyczna akcja gaśnicza
Zderzenie z łosiem w środku nocy. Sekundy od tragedii na drodze pod Ostrołęką
Wypadek na DK48. Motocyklista ranny, droga całkowicie zablokowana
Gigantyczny pożar składowiska w Nowym Modlinie. Kłęby czarnego dymu, 21 zastępów w akcji
Dramatyczny wypadek pod Płockiem. 21-letni motocyklista w stanie zagrożenia życia
Motocykl roztrzaskany, dwie osoby ranne. Dramat na drodze wojewódzkiej 577
Zderzenie motocykla z osobówką w Ząbkach. Ranny motocyklista trafił do szpitala
Fałszywe reklamy w Google wyłudzają dane i pieniądze. Tak działa groźne oszustwo
Dramatyczny wypadek w powiecie płockim. Samochód zderzył się z łosiem – 11-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala
128 km/h w zabudowanym, 192 km/h poza nim. Brawura na drogach powiatu otwockiego. Dwóch kierowców słono zapłaciło.





